Festival Evolution Podzim

Festival Evolution Podzim Zdroj: archiv festival Evolution

Dyzajn market Podzim
Den bez odpadu
Kurz Dějiny umění
Monkey Business
5
Fotogalerie

Akce v září, které rozhodně nepropásněte. Monkey Business, sport, ale i festivaly a umění

Že začátkem školního roku a koncem léta bude o akce nouze? Tak to se mýlíte. Září je napěchované událostmi a je jedno, zda holdujete bio kosmetice, sportu, vínu nebo ekologii. Každý si najde dle svého gusta. Do diáře si rozhodně zapište tahle data.

Potřebujete inspiraci, uvolnění, nový šatník či pořádně do těla? Pro všechny je něco připraveno. Vaše zářijové víkendy budou rázem zaplněné a na lelkování nebude čas, neboť vyrazíte na:

Dyzajn market Podzim

Kdy: 15. 9. 2018 od 10:00

Kde: Náměstí Václava Havla

Dyzajn market Podzim
Dyzajn market Podzim | Zdroj: Tomáš Polák

Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla. Přes 180 dyzajnérů šperků, doplňků, kabelek a batohů, autorů uměleckých předmětů, porcelánu, dekorací, návrhářů oblečení, hraček nebo papírenského zboží vám předvede svůj talent. Akce se účastní převážně lokální tvůrci z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rakouska a Ukrajiny. Letos je pro vás připraveno 10 workshopů s tématy jako Jak pracovat s kůží, vyrábět přírodní kosmetiku, barefoot sandály, naučit se japonské techniky vyšívání a další. Součástí akce je bohatý doprovodný program – divadla, kapely, DJs, kreativní dětský koutek a 15 stánků se skvělým jídlem a pitím.

Vstup je zdarma a bez bariér. Psi vítáni.

Pokračování 2 / 5

Prague Sport Games a Monkey Business pod širým nebem

Kdy: 22. 9. 2018

Kde: V pražské Stromovce, sportovní areál Olymp

Třetí zářijovou sobotu se těšte na druhý ročník Prague Sport Games. Můžete si tam poměřit síly v různých disciplínách a turnajích na sportovišti, kam veřejnost nemá běžně přístup a kde trénují čeští reprezentanti a olympionici. Na akci budou přítomni čeští reprezentanti, další známé osobnosti a proběhne autogramiáda a exhibiční fotbalové utkání. A právě zlatou tečkou celého dne bude večerní koncert pod širým nebem skupiny Monkey Business.

Monkey Business
Monkey Business | Zdroj: archiv Monkey Business

Pobavte se, zasportujte si a užijte si plno zábavy. Registrace je nutná předem na praguesportgames.cz, v ceně startovného je večerní koncert. Vybírejte z těchto sportů: běžecký biatlon, fotbal, atletický pětiboj, streetball, beachvolejbal, tenis, volejbal, badminton, ping-pong, nohejbal, pétanque

Pokračování 3 / 5

Festival Evolution Podzim

Kdy: 22. 9. 2018 a 23. 9. 2018

Kde: Výstaviště Holešovice

Festival Evolution Podzim
Festival Evolution Podzim | Zdroj: archiv festival Evolution

Oblíbila jste si jarní festival Evolution? Další rok čekat nemusíte. Vyrazte na ten podzimní. Pojďte si užít víkend plný zdraví a osobního rozvoje! Na co se můžete těšit? Prodejní stánky v hale i na venkovní ploše. Pět programových pódií s přednáškami, workshopy, lekcemi vaření a ukázkami kreativních a pohybových aktivit i s lekcemi tance, hudby či meditacemi. Street food – zóna s občerstvením a velkým výběrem bio, raw, veggie, vegan a fair trade potravin. A nákupy z těch samých oblastí. Jestli míříte na přednášky, na pěti programových pódiích se představí více než 100 spíkrů, lektorů, učitelů i „praktiků“. Připravují také praktické workshopy, ukázkové lekce nebo cooking shows. Programová i vystavovatelská nabídka nabídnou to nejlepší pro zdraví (zdravá výživa, přínosy a rizika různých výživových směrů, kvalitní potraviny, přírodní kosmetika, tradiční přírodní medicína, poradny pro zdraví, babské rady i bylinky) a jako vždy to bude také hodně o jídle, zdravém a dobrém.

Pokračování 4 / 5

Proč a jak žít bez odpadu?

Kdy: 25. 9. 2018

Kde: Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí

Den bez odpadu
Den bez odpadu | Zdroj: archiv firmy

Taky už vás štve život zavalený odpadem a hlavně plasty? Chcete se naučit opravdu správně třídit odpad, vědět, jak fungovat bez něj a že to jde? Problematika nadprodukce odpadu se dostala do nové fáze. Plovoucí ostrov z plastů je dvakrát větší než Francie, do oceánu přibývá jedno popelářské auto plastů za minutu. Jak k tomu došlo a co s tím můžeme udělat? Nad filosofickými souvislostmi této krize se zamyslí Petr Hanzel, který vás zve na tuto procházku za obzor spotřební společnosti!

Pokračování 5 / 5

Cyklus přednášek z Dějin umění

Kdy: 17. 9. 2018 a pak skoro každé pondělí pokračování, 19:00–23:00

Kde: Winternitzova vila

Kurz Dějiny umění
Kurz Dějiny umění | Zdroj: archiv firmy

Milujete umění, a zejména to z dob minulých? Tak to by vám neměl uniknout velmi žádaný Kurz Dějin umění. Začal školní rok, tak proč se nenaučit zas něco nového. Přijďte si zopakovat historii umění v unikátním prostředí hlavního sálu Winternitzovy vily. Úžasné přednášející (Maria Černá Pivovarová, Eliška Zlatohlávková a Kristýna Jirátová) vás během 21 lekcí provedou uměním od pravěku až po 19. století.