Akce v září, které rozhodně nepropásněte. Monkey Business, sport, ale i festivaly a umění | Ženy.cz
 


Akce v září, které rozhodně nepropásněte. Monkey Business, sport, ale i festivaly a umění

11. září 2018 • 06:00
 • Že začátkem školního roku a koncem léta bude o akce nouze? Tak to se mýlíte. Září je napěchované událostmi a je jedno, zda holdujete bio kosmetice, sportu, vínu nebo ekologii. Každý si najde dle svého gusta. Do diáře si rozhodně zapište tahle data.

  Potřebujete inspiraci, uvolnění, nový šatník či pořádně do těla? Pro všechny je něco připraveno. Vaše zářijové víkendy budou rázem zaplněné a na lelkování nebude čas, neboť vyrazíte na:

  Dyzajn market Podzim

  Kdy: 15. 9. 2018 od 10:00

  Kde: Náměstí Václava Havla

  Dyzajn market Podzim Dyzajn market Podzim Autor: Tomáš Polák

  Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla. Přes 180 dyzajnérů šperků, doplňků, kabelek a batohů, autorů uměleckých předmětů, porcelánu, dekorací, návrhářů oblečení, hraček nebo papírenského zboží vám předvede svůj talent. Akce se účastní převážně lokální tvůrci z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rakouska a Ukrajiny. Letos je pro vás připraveno 10 workshopů s tématy jako Jak pracovat s kůží, vyrábět přírodní kosmetiku, barefoot sandály, naučit se japonské techniky vyšívání a další. Součástí akce je bohatý doprovodný program – divadla, kapely, DJs, kreativní dětský koutek a 15 stánků se skvělým jídlem a pitím.

   Vstup je zdarma a bez bariér. Psi vítáni.

   

 • Prague Sport Games a Monkey Business pod širým nebem

  Kdy: 22. 9. 2018

  Kde: V pražské Stromovce, sportovní areál Olymp

  Třetí zářijovou sobotu se těšte na druhý ročník Prague Sport Games. Můžete si tam poměřit síly v různých disciplínách a turnajích na sportovišti, kam veřejnost nemá běžně přístup a kde trénují čeští reprezentanti a olympionici. Na akci budou přítomni čeští reprezentanti, další známé osobnosti a proběhne autogramiáda a exhibiční fotbalové utkání. A právě zlatou tečkou celého dne bude večerní koncert pod širým nebem skupiny Monkey Business.

  Monkey Business Monkey Business Autor: archiv Monkey Business

  Pobavte se, zasportujte si a užijte si plno zábavy. Registrace je nutná předem na praguesportgames.cz, v ceně startovného je večerní koncert. Vybírejte z těchto sportů: běžecký biatlon, fotbal, atletický pětiboj, streetball, beachvolejbal, tenis, volejbal, badminton, ping-pong, nohejbal, pétanque

 • Festival Evolution Podzim

  Kdy: 22. 9. 2018 a 23. 9. 2018

  Kde: Výstaviště Holešovice

  Festival Evolution Podzim Festival Evolution Podzim Autor: archiv festival Evolution

  Oblíbila jste si jarní festival Evolution? Další rok čekat nemusíte. Vyrazte na ten podzimní. Pojďte si užít víkend plný zdraví a osobního rozvoje! Na co se můžete těšit? Prodejní stánky v hale i na venkovní ploše. Pět programových pódií s přednáškami, workshopy, lekcemi vaření a ukázkami kreativních a pohybových aktivit i s lekcemi tance, hudby či meditacemi. Street food – zóna s občerstvením a velkým výběrem bio, raw, veggie, vegan a fair trade potravin. A nákupy z těch samých oblastí. Jestli míříte na přednášky, na pěti programových pódiích se představí více než 100 spíkrů, lektorů, učitelů i „praktiků“. Připravují také praktické workshopy, ukázkové lekce nebo cooking shows. Programová i vystavovatelská nabídka nabídnou to nejlepší pro zdraví (zdravá výživa, přínosy a rizika různých výživových směrů, kvalitní potraviny, přírodní kosmetika, tradiční přírodní medicína, poradny pro zdraví, babské rady i bylinky) a jako vždy to bude také hodně o jídle, zdravém a dobrém.

   

 • Proč a jak žít bez odpadu?

  Kdy: 25. 9. 2018

  Kde: Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí

  Den bez odpadu Den bez odpadu Autor: archiv firmy

  Taky už vás štve život zavalený odpadem a hlavně plasty? Chcete se naučit opravdu správně třídit odpad, vědět, jak fungovat bez něj a že to jde? Problematika nadprodukce odpadu se dostala do nové fáze. Plovoucí ostrov z plastů je dvakrát větší než Francie, do oceánu přibývá jedno popelářské auto plastů za minutu. Jak k tomu došlo a co s tím můžeme udělat? Nad filosofickými souvislostmi této krize se zamyslí Petr Hanzel, který vás zve na tuto procházku za obzor spotřební společnosti!

   

 • Cyklus přednášek z Dějin umění

  Kdy: 17. 9. 2018 a pak skoro každé pondělí pokračování, 19:00–23:00

  Kde: Winternitzova vila

  Kurz Dějiny umění Kurz Dějiny umění Autor: archiv firmy

  Milujete umění, a zejména to z dob minulých? Tak to by vám neměl uniknout velmi žádaný Kurz Dějin umění. Začal školní rok, tak proč se nenaučit zas něco nového. Přijďte si zopakovat historii umění v unikátním prostředí hlavního sálu Winternitzovy vily. Úžasné přednášející (Maria Černá Pivovarová, Eliška Zlatohlávková a Kristýna Jirátová) vás během 21 lekcí provedou uměním od pravěku až po 19. století.

   

   

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy