Kukuřičné bludiště

Kukuřičné bludiště Zdroj: archiv značek

Divadelní představení A do pyžam
Léto v Prazdroji
Prosecco & Food Festival
Healing Festival
Neon RUN Praha
12
Fotogalerie

Akce v srpnu, na kterých si léto ještě víc užijete

Léto je v plném proudu a i přes řadu omezení máme možnost vyrazit za hudbou, jídlem i zábavou. Co si vyberete vy? Vezměte s sebou kamarádku, kterou jste dlouho neviděla, partu přátel nebo vyrazte jen sama a nechte se zcela pohltit.

Healing festival

Kdy: 6.–9. srpna 2020

Kde: areál Autocampu Obora v blízkosti Brněnské přehrady

Healing Festival
Healing Festival | Zdroj: archiv značek

Jak uzdravovat nejen své tělo, ale i mysl a srdce? Jak si užívat každý okamžik života? V dnešní uspěchané, na výkon orientované a stresu plné době jsou to klíčové otázky. A právě Healing festival představuje vše, co souvisí s nastavením mysli, která je základem úspěchu ve všech oblastech života. Je inspirací a motivací nejen v cestě vlastního sebepoznání. Čeká vás spousta inspirace, workshopů, tance, hudby a radosti.

Program festivalu je vhodný pro všechny. Lektoři se budou věnovat ženským i mužským otázkám, radosti z pohybu tancem nebo zklidnění mysli při meditaci. Dozvíte se, jak udělat první krok k sebenaplnění, jak překonat strachy, jak objevit své skryté silné stránky a jak naplno rozproudit svou životní energii.

Kukuřičné bludiště

Kdy: dokud bude kukuřice

Kde: Červený Hrádek

Kukuřičné bludiště
Kukuřičné bludiště | Zdroj: archiv značek

Napínavé bloudění cestičkami ve vzrostlé kukuřici si užijí návštěvníci kukuřičného bludiště u Červeného Hrádku nedaleko Plzně. Bludiště se rozkládá na ploše větší než fotbalové hřiště. Pro návštěvníky je tu připravená soutěž, při které musí objevit osm ukrytých písmen a z nich pak skládat slova. Bludiště je otevřené každý den od devíti hodin ráno až do setmění.

Léto v Prazdroji

Kdy: do 28. srpna 2020

Kde: Plzeň

Léto v Prazdroji
Léto v Prazdroji | Zdroj: archiv značek

Součástí oblíbeného festivalu Léto v Prazdroji, který letos běží až do 28. srpna, jsou oblíbené Filmové večery u Formanky. Každý srpnový pátek se příjemný prostor nad nádvořím pivovaru promění v letní kino s domácími i světovými filmovými hity. Program 7. srpna zahájí Českým lvem ocenění Vlastníci režiséra Jiřího Havelky, týden poté, 14. srpna, následuje oscarový počin kultovního režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Česká komedie Přes prsty o lásce pod volejbalovou sítí vás pobaví 21. srpna a Filmové večery u Formanky 28. srpna završí romantické drama Zrodila se hvězda s Bradley Cooperem a hudební superstar Lady Gaga. Více na www.prazdrojvisit.cz.

F.O.O.D. Piknik

Kdy: 30.8. 2020

Kde: Ladronka, Praha

F.O.O.D piknik
F.O.O.D piknik | Zdroj: archiv firem

Časopis F.O.O.D. vás zve na již 10. ročník gastronomického festivalu.

Piknikové koše plné dobrot, atraktivní program, skvělé jídlo a milá setkání. To je F.O.O.D. piknik na Ladronce, který se bude konat poslední srpnovou neděli. Celý den můžete strávit nejen ve společnosti redakce, ale i dalších osobností z oblasti české gastronomie. Dejte si schůzku s někým, s kým jste se dlouho neviděli a přijďte si užít den plný skvělého jídla, pití a zábavy! Bude to rozhodně stát za to!

Ivana Lomová v DOXu

Kdy: 10. 7. - 27. 9. 2020

Kde: Centrum současného umění DOX Poupětova 1, Praha 7

Ivana Lomová, 10. 7. - 27. 9. 2020, Centrum současného umění DOX Poupětova 1, Praha 7
Ivana Lomová, 10. 7. - 27. 9. 2020, Centrum současného umění DOX Poupětova 1, Praha 7 | Zdroj: Centrum současného umění DOX

Ivana Lomová studovala architekturu a na jejích obrazech je to znát. Pokud máte náladu na domy, ulice města, zajímavé interiéry, to vše ve velmi realistické malbě, zavítejte do pražského DOXu. U některých obrazů možná zaváháte, zda nejde o fotografii. Výstava potrvá do 27. září.

LETNÍ LETNÁ LIGHT

Kdy: 18. 8. a 25. 8. 2020

Kde: Letenské sady, Praha

Letní Letná Light
Letní Letná Light | Zdroj: archiv značek

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná se odehraje v odlehčené verzi. To nejlepší z tuzemského i zahraničního nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Jedná se tak o jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích.

Návštěvníky čeká kromě večerních představení i bohatý divadelní program pro děti a také doprovodný program, který je pro ně připraven z velké části zdarma a probíhá celý den. Od workshopů přes výtvarné či cirkusové dílny až po koncerty a open air akce.

Festival KoresponDance

Kdy: 11.8. 2020; 14.-16.8. 2020

Kde: Praha, Žďár nad Sázavou

Festival Korespondance
Festival Korespondance | Zdroj: archiv firem

Báli jste se, že letos KoresponDance nebude? Chyba! Bude a bude to zase fajnový! Festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu se letos uskuteční netradičně v srpnu a s českým programem! Většina představení se bude odehrávat venku, takže není potřeba bát se omezených kapacit ani ničeho jiného. A kdo nemůže přijet, bude mít letos unikátní šanci být s námi aspoň po síti! Představení budeme totiž vysílat online a to ve stejném programu, jako poběží na živo.

Program budeme postupně doplňovat na webu a o vysílání budeme nejvíce informovat tady na profilu. Těšíme se v karlínské Invalidovně a na Zámku Žďár.

Divadelní Letní scéna Harfa

Kdy: srpen 2020

Kde: střecha Galerie Harfa Praha

Divadelní představení A do pyžam
Divadelní představení A do pyžam | Zdroj: archiv značek

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, se v srpnu stanou dějištěm 9. ročníku divadelní Letní scény Harfa. Na unikátním místě pod otevřeným nebem si můžete dopřát vydatnou dávku humoru, inspirace a dobré zábavy.

Jedna z nejúspěšnějších komedií Marca Camolettiho s Leošem Nohou, Lukášem Langmajerem, Lucií Zedníčkovou a dalšími známými herci je na programu 3. 8., 24. 8. a 25. 8. od 20.00. A do pyžam! pobaví smrští zmatků a kamufláží, v nichž se však neztratíte, díky autorovu mimořádnému citu pro vtip, situační a slovní komiku, zajímavou zápletku a důvtipné rozuzlení. Těšit se také můžete na kultovní představení Caveman 5. 8., 6. 8. a 19. 8. od 20.00 v podání Jana Holíka či Jakuba Slacha. A na spousty dalších představení.

Charitativní bazar Be Charity

Kdy: pondělí 24. srpna 2020 v 16:00 až 20:00

Kde: Žofín Restaurant, Praha

Charitativní bazar BeCharity
Charitativní bazar BeCharity | Zdroj: archiv značek

Už 14. ročník úspěšného dobročinného bazaru značkového oblečení a doplňků pod záštitou Báry Nesvadbové, jehož celý výtěžek se rozdělí mezi děti s handicapem, aby se podpořily v dalších rehabilitačních programech a pomohlo se jim přiblížit ke způsobu života nás zdravých.

Prosecco & Food Festival – 4. ročník

Kdy: 28. 8. v 15:00 až 29. 8. v 22:00

Kde: Riegrovy sady, Praha

Prosecco & Food Festival
Prosecco & Food Festival | Zdroj: archiv značek

Prosecco je stále trendy! Uspokojte svoji touhu po tomto unikátním nápoji, ale nezapomeňte, že nejlepší prosecco je to, které si můžeš vychutnat s přáteli. Nově je akce umístěna do nádherného prostředí Riegrových sadů, Praha 2, Vinohrady. U stánkových prodejců najdete nejen průřez široké nabídky všech značek prosecca na našem trhu, ale i šumivá vína z Itálie a Čech. Street food prodejci nachystali pestré menu tradičních specialit z celého světa, ale i rozličné novinky, které už jsou nebo možná po festivalu budou trendy, stejně jako prosecco.

Pozitivní novinkou pro vás je i to, že na akci je vstup zdarma! Vy se tak můžete pohybovat volně po celém parku a užít si například nádhernou a jedinečnou vyhlídku na Prahu. Prosecco a festival s ním jsou totiž slavností bez hranic. Sklenku na prosecco si zakoupíte na festivalu v ceně 150 Kč včetně welcome drinku.

NEON RUN Praha 2020

Kdy: sobota 29. srpna 2020 v 15:00 až 22:00

Kde: Praha Vypich

Neon RUN Praha
Neon RUN Praha | Zdroj: archiv značek

NEON RUN PRAHA 2020 – pátý ročník nezávodního zážitkového běhu Oborou Hvězda. Nové neonové a světelné zóny, které vás dostanou do říše jednorožců – Unicornů. Očekáváme opět 4000 běžců, kteří zaplaví Vypich, Praha 6.