Adela Banášová: Mám ráda, když rozhoduje chlap

Na rodném Slovensku je Adela Banášová jednou z klíčových celebrit a k přísně sledovaným osobnostem patří i v Česku. Letos se jako první Slovenka ujala moderování Českých lvů, což se jistě neobejde bez štiplavých komentářů. Stejně jako to, že je v šestatřiceti stále svobodná a bezdětná - zvlášť tato skutečnost bulvár prostě nenechává v klidu...

Prakticky o všem, co se ve vašem životě děje, se dozvídáme z televize nebo novin. Umíte si představit, že by jednoho dne ten mediální zájem utichnul?

Samozřejmě, to se může stát. V minulosti už byla období, kdy lidem přišlo, že jsem se stáhla. Jednou mi taxikář řekl, že jsem se nějak vytratila - legrace je, že jsem v té době měla v televizi tři pravidelné show.

Působíte dojmem sebevědomé a silné ženy, což muže někdy vystraší.

Já si myslím, že se muži bojí spíš obrazu, který si o mně sami vytvářejí. Můj současný přítel byl ze mě překvapený, divil se, že v soukromí nepotřebuji rozhodovat. Já mám ale naopak ráda, když rozhoduje chlap. Klidně se muži odevzdám do rukou a budu s ním třeba sledovat primitivní americké komedie. Myslím, že muži se nebojí silných žen nebo žen, které jsou sebevědomé, oni se bojí žen, které sebevědomé nejsou a nutí se být silnější. V tu chvíli muž vycítí křeč, tlak, a to vyvolává jeho strach.

Měl váš táta pravdu, když vás označil za úplně normální babu, stejnou v civilu i na obrazovce?

Na veřejnosti člověk musí dodržovat určité dekorum, to je jasné. Ale ať jsem v divadle nebo v televizní show, nikde neřeším, že bych měla mluvit jinak, než jak to cítím. Jasně, na veřejnosti neříkám vulgarity ani deset minut nemlčím, jako to někdy dělám doma. Jinak jsem to ale pořád já. V tom se táta nemýlil.