30 nejkrásnějších hygge dárků, které přinesou pohodu i následující rok

Možná jste v poslední době zaznamenali fenomén hygge, což je ve zkratce takový dánský recept na štěstí. A jelikož Dánové patří k nejšťastnějším a nejspokojenějším národům na světě, něco na tom jejich hygge životě možná bude. Co kdybyste letos vánoční dárky pojali v tomto duchu?

Když si zadáte slovo hygge do vyhledávačů nebo na sociální sítě, bude to vypadat, že hygge znamená sedět někde u krbu nebo alespoň u svíčky, před sebou mít kávu, knihu o designu, na sobě chlupatou deku nebo ponožky a k tomu si dát férovou čokoládu.

A nemusíte být zrovna Sherlock, aby vám došlo, že takhle jednoduché to asi s tím receptem na štěstí nebude. Pokud o hygge hovoříte s Dány nebo pokud si přečtete nějaké knížky, zjistíte, že to pravé hygge se zcela obejde bez vystylovaných věcí a koneckonců i bez svíček. Jde totiž o umění udělat si hezkou každou chvíli, ty chvíle vyhledávat a také si jejich krásu uvědomovat.

Takže pokud je to čtení a dobrá káva, určitě si na tyto chvíle najděte čas. Hygge ale může být klidně také výlet do zoo s celou rodinou či s přáteli anebo sledování oblíbených seriálů s partnerem. Mimochodem - víte, že to utužuje vztahy?

A pokud zabrousíme i do vznešenějších sfér, hygge je i dávat ostatním. Co takhle třeba nenechat dobročinnost pro příští rok na náhodné sbírky na ulicích, ale vybrat si "svou" důvěryhodnou organizaci a té měsíčně přispívat? Já mám třeba Cestu domů, podporuje důstojné umírání, což je zrovna téma, o kterém nikdo nechce mluvit po celý rok, a o Vánocích zvlášť.

Ať tak či tak, hygge dárky jsou hlavně o tom, co s nimi prožijete a jak si to užijete. Inspiraci najdete v galerii a v ideální případě vás inspiruje k takovým dárkům, které přinesou to pravé hygge právě vám!