3 bylinky, které vám pomohou v boji proti akné

Jak jste se jistě přesvědčila, na věku nezáleží. Možná s akné bojuje vaše náctiletá dcera nebo i vy sama. Akné v dospělosti není žádnou výjimkou. Na pomoc přibíráte drahé krémy, které mají pupínky minimalizovat. Proč ne, ale vyzkoušejte také levnější přírodní, a kolikrát mnohem účinnější variantu: bylinkové čaje proti akné.

Akné je nemoc mazových žláz a ústí vlasových nebo chloupkových folikulů. Přesnou příčinu ale neznáme. „Podstatná je nadprodukce mazu, zvýšené rohovatění kůže, hormonální změny a účast kožních baktérií. V dospělosti přistupují navíc některé léky, které samy vedou ke vzniku vyrážky. Proto je třeba nejprve odhalit, o jaký typ akné se jedná, a podle toho zvolit léčbu,“ doporučuje jako první krok Jana Hercogová z Kliniky preventivní dermatologie.

Mnoho podob akné pramení z hormonální nerovnováhy v organismu a špatného stravování. Tělo je potřeba vyčistit a uvést ho do rovnováhy. K tomu vám pomohou tyto tři bylinky. Vnitřně je užívejte jako čaj, zevně ve formě pleťových vod, obkladů či jako součást přírodních krémů.

Které to jsou?