Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Týdenní přehled: J.Lo a Ben Affleck se vzali, Konsent vydává knihu pro rodiče

Jennifer Lopez a Ben Affleck se vzali v Las Vegas. Ruská modelka Irina Shayk nadzvedla followery ze židle, když nedomyslela, jak v současném kontextu bude působit máchání písmenem Z. V Mánesu se chystá výstava začínajících českých výtvarných umělců a jen o kus vedle, na Střeleckém ostrově, budete moci swapnout staré oblečení za nové. Pravidelný týdenní přehled společenských a kulturních událostí je tady.

Co se řeší: Jennifer Lopez a Ben Affleck se vzali v Las Vegas

Zpěvačka Jennifer Lopez a herec Ben Affleck se vzali! Své ano si řekli o víkendu v proslulé Little White Wedding Chapel v Las Vegas. J.Lo to fanouškům oznámila v newsletteru, který pravidelně vydává. „Láska je nádherná. Láska je laskavá. A ukazuje se, že je také trpělivá. Vyčkávala 20 let,“ napsala zpěvačka v narážce na to, že se s Benem k sobě loni vrátili téměř po 20 letech od prvního rozchodu: Jen a Ben totiž byli jedním z nejsledovanějších slavných párů začátku tisíciletí. Vztah tehdy skončil zčásti i kvůli negativním dopadům mediální pozornosti, jíž se mu dostávalo. Hvězdy si potom šly vlastní cestou – on se oženil s Jennifer Garner, s níž má tři děti, ona se vdala za Marca Anthonyho a porodila dvojčata. Byla to ovšem cesta, která je nakonec znovu svedla dohromady – snad už napořád.

Co se řeší: Irina Shayk je odtržená od reality. Ruská modelka na sociálních sítích máchá symbolem Z

Topmodelka Irina Shayk sklízí vlnu kritiky za jedno přinejmenším velmi neuvážené Insta Story. Sdílela totiž fotku tradičního ruského salátu s popiskem Russianzz on Wednaday. Z modelčiny strany pravděpodobně šlo o rádoby cool slangový přepis správné podoby slova, ukazuje ale smutnou skutečnost – že si slavná kráska příliš neuvědomuje závažnost situace ve světě. Od začátku války na Ukrajině se písmeno Z stalo proruským válečným symbolem (problémy s kampaní kvůli tomu nedávno měla například i značka Louis Vuitton).

Řada lidí teď vyzývá luxusní brandy, s nimiž Shayk dlouhodobě spolupracuje, aby kontrakty s manekýnou rozvázaly. „Ukázat na profilu Z je v roce 2022 totéž jako ukázat svastiku ve 40. letech,“ stojí v jednom z pobouřených komentářů. Není to poprvé, co modelka vzbudila kontroverzi tohoto typu – v roce 2020 zveřejnila fotografii, na níž se širokým úsměvem pózuje s knihou s fotografií Vladimira Putina na přebalu.

Podpořte dobrou věc: Přispějte na knihu Děti to chtěj taky vědět

Jedním ze způsobů, jak se dá předcházet sexualizovanému násilí, není, jak se mnozí domnívají, učit holky, ať se zahalují od hlavy až k patě, kdykoli jdou samy ven, ale kvalitní sexuální výchova. A ta by měla začínat už v rodině, čemuž se snaží jít naproti organizace Konsent publikací Děti to chtěj taky vědět. „Vydáváme knihu pro rodiče o tom, jak s dětmi všeho věku mluvit o těle, sexu, vztazích a intimitě,“ poutá Konsent na chystaný projekt na Instagramu. Aby ale kniha mohla vyjít, je potřeba ji podpořit. Proto vznikla kampaň na HitHitu, skrze kterou si svoje vydání Děti to chtěj taky vědět můžete koupit v předprodeji a tím přispět k celkové částce, kterou je nutné vybrat.

A není to spíš koníček? Nová výstava v Mánesu představí mladé české výtvarníky

Přijďte podpořit mladé české výtvarníky. Galerie ART Concept, která sídlí ve funkcionalistické budově Mánesu na nábřeží v centru Prahy, hostí výstavu s názvem A není to spíš koníček?, který s lehkou nadsázkou odkazuje k otázce, kterou při prezentování své tvorby začínající umělci slýchávají. K vidění budou díla Elišky PodzimkovéMarie UrbánkovéJana Vajdy a Anny Niklové. Neformální vernisáž proběhne 20. července v 18 hodin, výstava ale bude k vidění až do 21. srpna.

Popovídejte si s designérkou Janjou Prokić

Janja Prokić patří k nejoceňovanějším a nejnápaditějším designérům působícím v Česku. Pokud její tvorbu obdivujete, vyrazte na pop-up v Atelieru Bomma. Ten probíhá od14. do 29. července vždy od středy do pátku s tím, že každý čtvrtek je na místě možné Janju osobně potkat.

Vstříc udržitelnosti aneb Swap na Střeláku

Baví vás udržitelnost, second handy, bazary a swapy? Jeden takový se bude konat 23. a 24. července na Střeleckém ostrově, konkrétně v prostorách místního sportovního klubu s tenisovými kurty. Vstup na akci stojí 150 korun, s sebou můžete přinést cca 20 starých kousků na výměnu, pořadatelé doporučují odnést si asi 15 nových. Kromě sezónního oblečení je možné swapovat také sportovní kousky, nechtěné nebo nevyužité dárky, knihy, porcelán nebo pokojovky. Na místě je ohniště a buřty prý také budou.