Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @beyonce, Profimedia.cz

Týdenní přehled: Beyoncé vydává album, Kylie Jenner ničí planetu (a není sama)

Extrémně vysoké teploty, které na několika místech Evropy způsobily požáry, zintenzivnily veřejnou diskuzi o klimatické změně. Olej do ohně přilila informace, že Kylie Jenner létá soukromým tryskáčem několikrát týdně a třeba i jen 3 minuty. Lepší zprávou je, že Beyoncé po letech vydá nové sólové album. V týdnu nás čeká také jeden sekáčový pop-up nebo prázdninové vydání Dyzajn marketu.

Co se řeší: Celebrity a jejich soukromé tryskáče

Minulý týden médii a sociálními sítěmi proběhla informace, že Kylie Jenner pravidelně využívá svůj soukromý tryskáč k extrémně krátkým letům. Jeden z jejích letů údajně trval pouze 3 minuty a Jenner se jím chtěla vyhnout 45minutové jízdě autem. Soukromé lety znečišťují životní prostředí v průměru desetkrát víc než ty komerční, což znamená, že uhlíková stopa Kylie za týden dalece přesahuje uhlíkovou stopu běžného člověka, který si jednou či dvakrát do roka zaletí na dovolenou.

Jenner samozřejmě není jedinou celebritou, která létá soukromě: twitterový účet PrivateJets, který mapuje lety slavných, uvádí, že na krátké vzdálenosti pravidelně létají například Steven Spielberg, Drake, Jay-Z, Oprah Winfrey nebo třeba Kim Kardashian. Kauza rozvířila veřejnou debatu a znovu připomněla, že třídit odpad je sice super, ale dokud k péči o životní prostředí nezačnou zodpovědně přistupovat korporace a celebrity se soukromými tryskáči, nic moc se nezmění.

Reminder: Beyoncé vydává album Renaissance

Beyoncé vydá první sólové studiové album po šesti letech. Taková doba uplynula od veřejností i kritiky oceňované desky Lemonade, která zpěvačku vystřelila do hvězdných výšin nejen coby umělkyni, ale také coby aktivistickou ikonu. Není tedy divu, že na její další počin – album Renaissance – se nejen fanoušci velmi těší. Očekávání jen posílil první single s názvem Break My Soul, který se okamžitě stal top hitem léta 2022. Lákavě vypadá i přebal desky, na němž má popová diva na sobě unikátní korzet s dílny umělce Nusiho Quera.

TIP NA VIDEO: Učešte si power ohon podle Beyoncé

Video placeholde

Pro cinefily: Letní filmová škola v Uherském Hradišti

Letní filmová škola neboli Filmovka samozřejmě není jen pro cinefily, ale oproti Varům je tohle prostředí rozhodně přívětivější pro obyčejné filmové fanoušky, kritiky či studenty filmu a filmových věd – zkrátka pro všechny, koho skutečně zajímají filmy a kdo se chce v této oblasti vzdělávat: ať už pouze sledováním uváděných snímků, nebo pomocí doprovodných seminářů, přednášek a diskuzí. Uvolněná atmosféra malého moravského městečka, které ožívá právě o Filmovce, tomu všemu jen nahrává. Letošní, už 48. ročník, proběhne od pátku 29. července do čtvrtka 4. srpna. Můžete si pořídit akreditaci na určitý počet dnů, nebo jet na blind a kupovat si vstupenky na jednotlivé projekce, případně si jich pořídit určitý počet ve výhodném balíčků. Veškeré informace najdete na webových stránkách akce.

Divadelní beseda: Egon a Honza

Karolína Zoe Meixnerová na sociálních sítích proslula jako popularizátorka české literatury i jejích představitelů. Dělá toho ale mnohem víc: 27. července například můžete zajít do prostoru Bar/ák na pražském Florenci na divadelní besedu Egon a Honza, která pojednává o bouřlivém a osudovém vztahu Egona Bondyho a Honzy Krejcarové. Meixnerová při přípravě besed čerpá nejen z biografií slavných autorů, ale i z jejich soukromých korespondencí. Vstupenky vyjdou na 200 korun a ještě jsou, i když rychle mizí, tak neváhejte!

Pro nové kousky do šatníku: 1981 Pop-up

Karlovarský pop-up second handu 1981 byl příjemným osvěžením festivalového programu, který využila i naše redakce. Výběrový sekáč nabízí nadčasové i trendy kousky, které opravdu stojí za investici. Osvěžit svůj šatník můžete ve čtvrtek 28. července na jejich pražském pop-upu, který se uskuteční v přívětivém chládku nuselského dvorku. Oblečení můžete nakupovat od 11 od 21 hodin, odpoledne navíc program doprovodí občerstvení a DJs.

Dvoudenní letní Dyzajn market

Oblečení je vám málo? Chcete pořídit i zajímavé autorské doplňky, kabelky, batohy, šperky, hračky nebo třeba něco do bytu? Pak je tu pro vás prázdninový Dyzajn market, který proběhne o víkendu 30. a 31. července na náměstí Václava Havla (čili na piazzettě Národního divadla). Kromě stánků českých designérů vás čeká také občerstvení a výběrová káva. Vstup je zdarma.

Doporučujeme

Načíst další články