Safari & minimalismus: Prázdninový šatník ve stylu princezny Diany

Královna lidských srdcí, ale také věčná módní ikona, jejíž vliv kulminuje právě v těchto letech – to je princezna Diana. Jakými outfity nás inspiruje letos?

Princezna Diana se vepsala do módní historie rovnou ve dvou dekádách. Z osmdesátek pamatujeme její princeznovské róby s balónovými rukávy, v devadesátkách se její nově nabytá nezávislost, vyjadřovaná často pánským stylem, potkala s tehdejší vlnou minimalismu.

Obě dekády neustále ovlivňují i současnou módu, a tak se některé Dianiny pětadvacet i pětatřicet let staré outfity jeví nečekaně současně. Letos se například vrátily do módy pásky s retro hranatými sponami a současně odstíny béžové, což všem fanouškům okamžitě připomnělo outfit, který si princezna Diana oblékla během královské návštěvy Egypta v roce 1992.

O dva roky dříve, během dovolené na Panenských ostrovech, oblékla Diana pro změnu nesmrtelný leopardí vzor, který jinak v jejím šatníku neměl příliš prostoru. Princezna v něm nicméně působila až nezvykle uvolněně.

Ať už se oblékala na královské zahraniční návštěvy nebo později na své charitativní cesty do Afriky, popřípadě na prázdniny, které trávila se svým přítelem Dodim Al Fayedem, sázela Diana čím dál více na jednoduchost. Sexy tílko a k němu bílý denim, jednoduchá košile pánského střihu, béžové kalhoty a mokasíny. Nebo neméně elegantní pastelově žlutá– to jsou prvky z jejích outfitů, kterými se můžeme inspirovat i dnes.

Podobné kousky ve stylu princezny Diany najdete ve fotogalerii.