Nejkrásnější bílé šaty, ve kterých se budete cítit jako filmová hrdinka

28. května 2018 • 06:00
Bella Hadid na festivalu v Cannes • Foto: Profimedia.cz

Snad každá v sobě máme skrytou slabost pro bílé šaty, které se v létě stávají alternativou malých černých. Letos pokračuje trend odhalených ramen i krajkových detailů, nosí se výraznější rukávy i knoflíky. Bílé šaty navíc zažily v posledních dnech pár ikonických momentů, které by si nezadaly s těmi filmovými. 

O jeden se postarala usměvavá Bella Hadid na tiskovce Magnum v Cannes, když roztočila svoje panenkovské šaty od Alexandra Wanga. Mít je o třicet centimetrů delší, vypadala by doslova jako Baby v grandiózním závěru Hříšného tance.

A pak tu samozřejmě byla Meghan Markle a její sněhová róba Givenchy, která byla sama o sobě pohádkou. Ovšem poté, co se převlékla do neméně sněhových večerních šatů Stella McCartney a princ Harry jí suverénně otevřel dveře jejich metalicky modrého jaguáru, se scéna proměnila takřka v bondovku. 

Vévodkyně a vévoda ze Sussexu a jejich hollywoodský glamour styl Vévodkyně a vévoda ze Sussexu a jejich hollywoodský glamour styl Autor: Profimedia.cz

Od té doby je jasné, že každá z nás potřebuje bílé letní šaty, ve kterých si (aspoň trochu) bude připadat jako filmová hrdinka  ať už je tím filmem Pod toskánským sluncem, Pretty Woman (ta scéna, jak Julia Roberts nakráčí do butiku, kde ji předtím odmítli obsloužit, aby prodavačce oznámila, že udělala velkou chybu) nebo třeba Smrt panen od Sofie Coppoly, kde éteričnost čtyř blonďatých sester podtrhují šaty ve stylu romantických krajkových košilek. 

Z filmu Pod toskánským sluncem Z filmu Pod toskánským sluncem Autor: Profimedia.cz

Podívejte se do fotogalerie, jaké nejkrásnější bílé šaty jsme našli v aktuálních kolekcích.

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy