Móda na festivalu Coachella: Inspirace pro vaše letošní léto

Coachella. Americká obdoba hudebního festivalu Glastonbury, jen si místo největších britských hvězd dosaďte Beyoncé a místo Kate Moss s Carou Delevingne sestry Hadidovy. Koná se na pláni v kalifornském Indiu a každoročně symbolicky a ve velkém stylu zahajuje sezonu letních hudebních festivalů po celém světě. A její návštěvníci udávají trendy v tom, co se na nich bude nosit.

Samozřejmě zaznívají hlasy, že Coachella už není, co bývala – koná se s jednou přestávkou skoro dvacet let, ale teprve v posledních pěti letech se setkává s rapidně rostoucím mediálním zájmem i počtem návštěvníků, což možná ubírá festivalu na autentičnosti. Kouzlu kempovat za poslechu nejoblíbenějších současných hudebních interpretů loni podlehlo čtvrt milionu lidí. A to i přes to, že Coachella rozhodně není zábavou pro chudé. O to spíše je zábavou pro ty, kteří se především chtějí pochlubit na sociálních sítích.

Přítomnost celebrit, které opanují vrchol žebříčku popularity na Instagramu, z ní totiž pro vzdálené pozorovatele činí spíš společenskou než hudební událost (asi podobně jako nám může připadat karlovarský festival více o celebritách než o filmech). Kdo má štěstí, může tu ve frontě na hot dog potkat sestry Gigi a Bellu Hadid, modelky Victoria's Secret Elsu Hosk, Alessandru Ambrosio a Saru Sampaio nebo třeba Paris Hilton.

Nejen modelky a celebrity udávají na Coachelle styl. Podívejte se do fotogalerie na další várku inspirativních outfitů.