Mikrotrend, který nás baví: Oblečení & doplňky v barvách duhy

16. dubna 2018 • 06:00
Giovanna Engelbert na pařížském fashion weeku • Foto: Profimedia.cz

Tento rok udeřily barevné trendy razantně jako dlouho ne. Proto se nelze divit, že nad všemi odstíny levandulové, oranžové, žluté, zelené či millennial pink ční trend pro opravdové milovníky barev: duha. 

Začalo to (jak jinak) už před dvěma lety na přehlídce Gucci, kde návrhář Alessandro Michele představil několik odvážných duhových modelů. Letos se k němu přidala výrazná přehlídka Burberry odcházejícího Christophera Baileyho, který stál v čele tohoto módního domu sedmnáct let, tudíž svůj odchod pojal opravdu velkolepě. Kdo měl Burberry zakonzervovánu jako značku, která reprezentuje britskou střídmost a nadčasovost, toho musela poslední přehlídka opravdu překvapit. Namísto béžových trenčkotů jí tentokrát vévodily dlouhé duhové kabáty, péřové bundy, vesty i doplňky.

Modelka Cara Delevingne na přehlídce Burberry Modelka Cara Delevingne na přehlídce Burberry Autor: Profimedia.cz
Burberry podzim/zima 2018-2019 Burberry podzim/zima 2018-2019 Autor: Profimedia.cz

A protože nostalgie hraje už nějakou dobu na city nás všech, není divu, že i tento trend se rychle ujal. Nejprve se ho tradičně ujaly módní ikony v čele s módní editorkou Vogue Giovannou Engelbert a v současné době už barevné pruhy zaplavují i aktuální módní kolekce.

Giovanna Battaglia Engelbert v sukni Gucci Giovanna Battaglia Engelbert v sukni Gucci Autor: Profimedia.cz
Módní ředitelka Vogue Japan Giovanna Battaglia Engelbert Módní ředitelka Vogue Japan Giovanna Battaglia Engelbert Autor: Profimedia.cz

Komu se tento trend jeví příliš odvážný, může ho spojit s představou bezstarostného léta a se současným trendem jednoduchých pantoflíčků nebo proutěných kabelek. Anebo s návratem vintage proužků ve stylu sedmdesátých let. Pro tento rok nicméně platí, že zamilovat se jen do jedné barvy nestačí.

Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybraly ze současných kolekcí. 

Fotogalerie

16 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy