Základy botníku: 5 běžných párů, které mají doma i nejslavnější ženy světa

15. února 2021 • 06:00
 • Základy botníku: 5 běžných párů, které mají doma i nejslavnější ženy světa

  Tak jako v módě existují základy šatníku čili spolehlivých a nadčasových kousků, které vás podrží ve většině situací, daly by se definovat i základy botníku. Inspirovat se přitom můžeme slavnými herečkami a modelkami, jelikož ty si mohou dovolit obouvat i boty za stovky a stovky eur. Tím spíš jim můžeme důvěřovat, když se opakovaně vracejí k některé dostupné značce. 

  Conversky

  Kdo je nosí: Kaia Gerber, Kamala Harris, Alexa Chung

  Jestli nějaké boty patří ke skutečně nadčasovým, tak jsou to conversky All Star, které jsou na trhu už přes sto let. Během nich se staly přirozenou součástí popkultury, v níž symbolizují mládí, ale i sympatickou ležérnost. V posledních letech navíc jejich popularita opět stoupá, a to v souvislosti s vintage obsesí – klasické modely conversek ze 70. let si s tímto stylem perfektně rozumí. 

  Kaia Gerber Kaia Gerber Autor: Profimedia.cz
  Kamala Harris Kamala Harris Autor: Profimedia.cz

 • Uggy

  Kdo je nosí: Emily Ratajkowski, Gigi Hadid, Irina Shayk

  Na přelomu tisíciletí v nich chodily ty nejvíc cool holky jako Nicole Richie nebo Sienna Miller. Značkové válenky Ugg se zrodily v Kalifornii už v roce 1978, kolem roku 2000 však dobyly svět módy a začaly se objevovat na stránkách americké Vogue a dalších módních magazínů. Byly také jedním z kousků, které na vrchol dostal zrod street style fotografie. Dnes je opět nosí stylové holky zejména z řad supermodelek. Aktuální žhavý model je Ugg Mini.

  Emily Ratajkowski Emily Ratajkowski Autor: Profimedia.cz
  Gigi Hadid Gigi Hadid Autor: Profimedia.cz

 • Birkenstocky

  Kdo je nosí: Kendall Jenner, Katie Holmes, Sienna Miller

  Podle vyhledávací platformy Lyst byly Birkenstocky nejhledanějšími botami roku 2020. Může za to nejspíš karanténa a také modelky, které tyto ikonické německé pantofle nosí naboso i s ponožkami. „Často kopírovány, nikdy ne tak dobře,“ zní motto, které provází značku, jejíž kořeny sahají až do 18. století. V šedesátkách si ji zamilovali hippies, v 90. letech v nich na pláži pózovala Kate Moss pro titulku magazínu The Face a v roce 2012 vytvořila Phoebe Philo vlastní verzi pro Céline. Následovaly ji další módní značky – naposledy třeba Proenza Schouler.

  Kendall Jenner Kendall Jenner Autor: Profimedia.cz
  Katie Holmes Katie Holmes Autor: Profimedia.cz

 • Martensky

  Kdo je nosí: Irina Shayk, Hailey Bieber, Diane Kruger

  Na střední škole je v devadesátkách nosily „hustý“ spolužačky, nyní zažíváme déjà vu při pohledu třeba na Irinu Shayk. Kultovní šněrovací boty anglické značky Dr. Martens se staly symbolem subkulturní mládeže, která tak následovala svoje hudební idoly jako Depeche Mode, Pearl Jam, Faith No More a mnoho dalších. Zatímco v roce 2003 měla značka blízko k bankrotu, nyní je opět na výsluní. Stojí za tím prý nostalgie, ale i neustálý hlad po nových trendech a snaha najít alternativu k obligátním teniskám. 

  Irina Shayk Irina Shayk Autor: Profimedia.cz
  Hailey Bieber Hailey Bieber Autor: Profimedia.cz

 • New Balance

  Kdo je nosí: Zoe Kravitz, Elsa Hosk, Kaia Gerber

  Zatímco conversky jsou ideálními teniskami pro mixování současných a vintage kousků, původem bostonskou značku New Balance si oblíbily zejména vyznavačky minimalismu a tak zvané skandinávské módní vlny. Mimořádně oblíbeným se stal zejména šedivý „daddy chic“ model Made in USA 990v4, který byl poprvé představen v roce 1982. Dnes je neustále vyprodaný (jde již o verzi 990v5), i když jeho cena dosahuje pěti tisíc korun. 

  Zoe Kravitz Zoe Kravitz Autor: Profimedia.cz
  Elsa Hosk Elsa Hosk Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy