Street style v Paříži

Street style v Paříži Zdroj: Profimedia.cz

V barvách podzimu: 7 krásných odstínů, které ovládnou příští módní sezónu

Podzim přirozeně hraje všemi barvami, jakými odstíny se ale v nadcházející sezóně rozehrají naše šatníky? Zatímco oranžová se rozloučí, tmavě růžová bude pokračovat ve své spanilé jízdě. A sekundovat jí budou třeba červená nebo šedá.

Red hot chilli

Jednou z nejčastějších barev přehlídek podzimních kolekcí byl zářivý odstín červené. Není to až taková novinka, návrháři se k této barvě v posledních letech vracejí pravidelně a rozhodně nejde jen o akcent ve formě kabelky nebo lodiček. Rudá byla navíc k vidění i u módních značek, které touto výraznou barvou jinak šetří – jako třeba u módního domu Chanel nebo u návrhářky Cecilie Bahnsen.

TIP NA VIDEO: Barva roku 2022 podle Pantone

Video placeholde

Chanel2
Chanel2

Marine Serre
Marine Serre

Cecilie Bahnsen
Cecilie Bahnsen

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Shocking pink

Shocking pink je v módní terminologii fuchsiový odstín, který před pětaosmdesáti lety uvedla do módy návrhářka Elsa Schiaparelli. Letos se vrací zejména díky módnímu domu Valentino, který uspořádal přehlídku v celorůžových kulisách a tomuto provokativnímu odstínu věnoval i polovinu kolekce. Ale jak vidno, ani další módní domy nezůstávají pozadu.

Prada2
Prada2

Lanvin
Lanvin | Zdroj: Profimedia.cz

Versace
Versace

Pokračování 3 / 7

Odstíny šedi

Někomu se může zdát nudná až depresivní, se správně zvolenými střihy však působí přesně naopak – zklidňujícím, seriózním, ale i luxusním dojmem. Šedá je letos k vidění častěji než oblíbený velbloudí odstín: najdete ji na kostýmech, kabátech i doplňcích a osciluje od světle holubičího odstínu přes tmavošedý pinstripe až po šedohnědý odstín zvaný taupe.

Fendi
Fendi | Zdroj: Profimedia.cz

Prada
Prada

Versace4
Versace4

Pokračování 4 / 7

Very Peri

Že už jste zapomněli, jaký odstín je podle Pantone barvou roku 2022? Tady ho máte v celé jeho kráse. Fialový odstín inspirovaný květem barvínku v sobě spojuje stálost modré a vzrušení červené a mimo jiné má podporovat kreativitu a provázet nás světem, ve kterém na nás čeká mnoho nového – čili ideální odstín pro letošní podzim i pro módní experimenty.

Bottega Veneta
Bottega Veneta | Zdroj: Profimedia.cz

Versace3
Versace3

Chanel
Chanel

Pokračování 5 / 7

Osvěžující máta

Pastelové barvy mohou překvapivě dobře fungovat i v podzimní paletě – obzvlášť když se potkají s lesklým saténem nebo metalickou krustou, která má výrazný dekorativní charakter. Doplněk v podobě mátové kabelky (Miu Miu) bude v základně laděném outfitu působit jako osvěžující bonbónek.

Acne Studios
Acne Studios | Zdroj: Profimedia.cz

Miu Miu
Miu Miu

Lanvin2
Lanvin2

Pokračování 6 / 7

Podzimní slunce

Podzimními kolekcemi prostupuje i pastelový odstín žluté, často v překvapivém spojení s tmavě šedou. Člověk si hned vzpomene na rok 2021, kdy Institut Pantone vyhlásil dvě barvy roku: zářivě žlutou a zklidňující šedou, světlo a stín. Podobně vyrovnaně působí i v outfitech. Ty snesou také další barevné akcenty v podobě doplňků.

Bottega Veneta2
Bottega Veneta2

Versace2
Versace2

Ganni
Ganni | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Teddy beige

V dramatické podzimní paletě působí béžová jako zklidňující základ šatníku, obzvlášť ve spojení s plyšovým kožíškem. Dobře se kombinuje s příbuznými „kávovými“ odstíny jako krémovou či skořicově hnědou, anebo ji naopak můžete vyzkoušet sladit třeba s červenou nebo fialovou. Také tělové flitry, které na šatech vytvářejí nahý efekt, budou v kurzu.

Isabel Marant
Isabel Marant

Nensi Dojaka
Nensi Dojaka | Zdroj: Profimedia.cz

Blumarine
Blumarine