Už nehledejte! 30 nejkrásnějších červených šatů na léto pro každou postavu | Ženy.cz
 


Už nehledejte! 30 nejkrásnějších červených šatů na léto pro každou postavu

28. dubna 2019 • 06:00
Módní influencerka Jenny Walton • Foto: Profimedia.cz

Červené šaty jsou jako růžové víno  tak trochu letní klišé, které se ale nikdy neomrzí. 

Zatímco v zimě si červené šaty spojujeme s elegancí a společenskými nebo přímo svátečními událostmi, v létě jde o TY šaty. Šaty, ve kterých chceme vypadat uvolněně a sexy, ve kterých chceme být samy sebou, ale současně si tak trochu připadat jako filmová hrdinka. Jsou to šaty na podvečerní korzo podél pláže a jsou to přesně ty, ve kterých chceme sedět na zahrádce příjemné restaurace, dívat se do dáli a vychutnávat si... třeba právě to rosé.

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz

Červené šaty jsou samozřejmě jen obecná kategorie, do níž se vejde nespočet střihů, potisků i tónů. Ke stálicím posledních let patří bezesporu kytičkový vzor a midi délka, k tomu střih na knoflíčky nebo zavinování. Těmto šatům se říká "tea dress", mají pověstný francouzský či vintage šmrnc a představila je v různých obměnách už celá řada značek. Podobně se neomrzí puntíky, jejichž zajímavou variací je abstraktní leopardí vzor. 

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz

Co se týče střihu, vedle knoflíčků vpředu a zavinování jasně vítězí také odhalená ramena. Ta dodávají červené barvě určitý punc nevinnosti. Podobně jako tak zvané žabičkování, které je velkým trendem už od loňského roku. Máte raději šaty na ramínka? I takové jsme pro vás našli!

Podívejte se do fotogalerie na 30 nejkrásnějších červených šatů z aktuálních kolekcí.

Fotogalerie

31 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy