Trendy plavky podle princezny Diany. Které dva střihy nosila nejradši?

Princezna Diana, která by minulý týden oslavila 60. narozeniny, zůstává i čtyřiadvacet let po své smrti moderní módní ikonou, která promlouvá ke vkusu současných žen. Dílem samozřejmě i proto, že veřejně působila v 80. a 90. letech, jejichž trendy návrháři donekonečna probouzejí a vracejí zpátky do hry. Její styl je tak z dnešního pohledu stále svěží a současný. A platí to i pro plavky, ve kterých byla princezna z Walesu zachycena a které se od těch současných zas tak moc neliší. 

Další důvod, proč je princezna Diana v plavkách tak inspirativní, je ten, že se některé její snímky pořízené paparazzi staly svého druhu ikonickými. Třeba ta, jak osaměle sedí na skokanské lávce jachty svého přítele Dodiho Al Fayeda. Na sobě přitom má tyrkysové jednodílné plavky, které na pozadí modrošedých vln doslova září. Snímek byl pořízen v srpnu 1997, jen týden před její smrtí.

Loading

Tip na video: Připomeňte si život princezny Diany.

Později tento výjev zrekonstruoval film Diana s Noami Watts v hlavní roli. Fotografii také použil módní návrhář Virgil Abloh pro svou pozvánku na první přehlídku značky Off-White v roce 2017. Kolekce pro jaro/léto 2018 byla inspirována právě šatníkem princezny Diany a dá se říct, že symbolicky odstartovala vlnu zájmu o její styl, která se projevuje třeba i tím, že jsou její outfity hojně sdíleny na Instagramu. Loni třeba influencerky často kopírovaly její outfit se sakem, blejzrem a mikinou.

Ale zpět k plavkám. Princezna Diana si oblíbila jednodílné, které slaví poslední dva roky velký comeback, a kromě černých na úvodní fotce střídala i výrazné vzory a barvy. To bylo v devadesátkách v kontrastu k jejímu tehdejšímu stylu, který byl barevně o poznání víc minimalistický a střídmější než v předchozí dekádě. Když už oblékla leopardí vzor, pak právě v podobě plavek, ke kterým měla i pareo sukni – takhle ji fotografové zachytili na ostrově Necker, kde často trávila dovolenou.

Princezna Diana

Mimochodem, existuje i fotka, kde má přes dvoudílné plavky ledabyle na uzel zavázanou fialovou košili s krátkým rukávem. Právě tento styling je mimořádně současný a barevné letní košile jsou v obchodech i second handech žádaným artiklem. Také dvoudílné plavky nosila Diana ráda a zejména ty s podprsenkou bandeau čili bez ramínek. Nejspíš proto, že díky nim opticky lépe vynikla její vysportovaná postava.

Fotogalerie: Kde koupíte plavky ve stylu princezny Diany?