Nejkopírovanější outfit princezny Diany. Nosila byste ho také?

I třiadvacet let po smrti zůstává princezna Diana nejvlivnější módní ikonou historie. Jeden outfit však rezonuje víc než ostatní.

Zájem o styl princezny Diany (pokud vůbec kdy opadl) samozřejmě oživila čtvrtá řada seriálu Koruna (The Crown), která je od 15. listopadu dostupná na Netflixu. V ní ožívá mladá Diana Spencer (Emma Corrin), jež vstupuje do manželství s princem Charlesem.

Není náhodou, že právě v této době začínají na sociálních sítích opět kolovat snímky princezny, které dokládají, jak neuvěřitelně působivý měla styl. Nejde jen o všechny ty třpytivé večerní róby s nabíranými rukávy a odvážně barevné kostýmky. Mnohem víc fascinující je Diana, když si na chvíli mohla dovolit být sama sebou – jako třeba když vyzvedávala své syny ze školy, šla si zacvičit nebo když přihlížela turnajům v pólu. Právě tehdy sázela na sportovně-elegantní styl. V jejím podání to byla třeba kombinace vintage mikina, oversize blejzr, kalhoty zasoukané do kozaček (koní) a zejména kšiltovka. A právě tento outfit „pracující matky“ se nyní stává denní uniformou na Instagramu.

Princezna Diana vyzvedává své syny ze školy (1989)

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Mimochodem kšiltovka, zejména v angličtině takzvaná baseball hat neboli „bejsbolka“, nyní zažívá svůj velký návrat. A bude i jedním z trendy doplňků příštího jara – nejen díky princezně Dianě, ale i díky populární značce Celine. Návrhář Hedi Slimane si ji totiž vybral jako jednotící prvek své kolekce pro jaro a léto 2021. A jeho typicky civilní styling prozrazuje i kombinace, s čím vším kšiltovku můžeme nosit. Těšíte se?

Kde koupíte tu nejvíc cool kšiltovku? Podívejte se do fotogalerie.