Stay home, stay chic: Mikiny (nejen) na doma od českých návrhářek

Letošní trendy určuje kromě návrhářů a influencerů také Covid. Kvůli zpřísňování opatření jsme zase ponejvíc doma, takže teplákové soupravy, které byly tak populární letos na jaře, opět opanují módní feed na Instagramu. Na tento trend velmi rychle zareagovaly i české značky a návrhářky, které ve svých kolekcích nabízejí stylové mikiny. Pojďte si vybrat!

Začněme horkou novinkou. Tvůrčí duo Ester Geislerová a Josefina Bakošová přichází po košilových šatech s rodinnou kolekcí mikin a pytlíčků na mobil OFF, které vám v době karantény pomůžou „vypnout“. Mikiny jsou měkké, pohodlné, buď klasického střihu, nebo s balonovými rukávy. Pytlíčky na mobil jsou pak vyrobeny ze speciálního materiálu, který ruší signál. Vzpomeňte si na ně, až zase budete bezcílně brouzdat Facebookem a hledat kapku naděje v moři znepokojivých zpráv. Raději mobil schovejte do kapsičky, hned se vám uleví.

Stylové mikiny ale najdete i v kolekcích dalších českých návrhářek a značek. Nedávno je naskladnili na e-shopu Odivi, kde obzvlášť dbají na udržitelnost. Krásné kousky tradičně nabízí návrhářka Hana Zárubová, jejíž modely jsou známy i pro svou variabilnost. Mikina dlouhodobě oceňovaných českých značek LAFORMELA nebo Chatty za investici rovněž stojí. A jestli vám klasický streetwear moc neříká, možná vás osloví krajková mikina Zuzany Kubíčkové nebo s vyšívaným motivem od La Femme Mimi. I v Česku se začínají objevovat dostupnější značky, které po svém a v mezích udržitelnosti reflektují cool trendy z Instagramu. Ani takové v našem výběru nechybějí.

Stylové mikiny českých značek a návrhářek najdete ve fotogalerii.