Zleva: Anna Tran, Silk & Stones

Zleva: Anna Tran, Silk & Stones Zdroj: Instagram @annatran.official @silk_and_stones

Saténové kabelky, korzety a říční perly: 5 českých designérek, které musíte znát

Mezinárodní den žen je sice za námi, ale nikde není psáno, že by se ženy a jejich úspěchy měly slavit jen během jednoho březnového dne. Představujeme vám pětici talentovaných českých a slovenských designérek, jejichž módní a šperkařská tvorba by vám rozhodně neměla uniknout.

Anna Baum

anna-baum.com

Buď jiný, nos odlišnost. Tak zní motto šperkařky Anny Baum patřící do druhé generace zlatnické rodiny Baumových. Kouzlo jejích kousků tkví především v tom, že Baum nebere šperk jen jako obyčejný doplněk, ale jako nositele silné myšlenky, postoje a názoru. V její nabídce najdete masivní prsteny s výraznými kameny, šperky vycházející z přírodní motivů (například mořských korálů nebo hadí kůže), ale i osobité kovové grillz na zuby.

TIP NA VIDEO: Jaké šaty ovládnou rok 2023?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Vona

shopvona.eu

Česko-australská designérka Klára Marie-Bliss, tvořící pod labelem Vona, je absolventkou slavné umělecké školy Antwerp Royal Academy of Fine Arts, mezi jejíž absolventy patří například i Demna z Balenciagy nebo Dries van Noten. Od roku 2020 se dostala do povědomí díky svému spodnímu prádlu a korzetům z deadstockového materiálu, které odrážely designérčin zájem o historické technologie módního návrhářství. V současné době se zaměřuje především na výrobu šperků kombinujících kov s říčními perlami a kabelky, které svým romantickým pojetím vzdáleně připomínají tvorbu irské návrhářky Simone Rocha. Na Vona e-shopu nicméně najdete třeba i nádherné midi šaty s balonovými rukávy a originálním vázáním okolo trupu.

Pokračování 3 / 5

Anna Tran

annatran.online

Milujete techniku žabičkování a hravé pastelové barvy? V tom případě vám nejspíš v posledních měsících neunikla tvorba designérky Anny Tran, absolventky ateliéru Pavla Ivančice na UMPRUM. Její saténové kabelky, halenky s kostkovaným gingham vzorem, volné šaty a topy připomínající korzet vzaly v posledních měsících sociální sítě doslova útokem. A není se čemu divit, Anna Tran totiž platí za jeden z nejžádanějších mladých talentů současné české scény.

Pokračování 4 / 5

Silk & Stones

silkandstones.shop

Gréta a Vivien pocházejí ze Slovenska a svůj šperkařský brand Silk & Stones postavily především na symbolu přátelství. „Pevné ako kameň, krehké ako kameň. Len my určujeme, ktorá jeho vlastnosť prevláda,“ říká dvojice designérek. Na jejich e-shopu najdete prsteny, náramky a náhrdelníky z polodrahokamů a říčních perel, stejně tak si u nich ale můžete pořídit doplňky z vintage hedvábí. Pokud by vám ale neměl od těchto mladých žen chybět jediný produkt, tak je to kuličkový prstýnek z jaspisu, avanturínu nebo ametystu.

Pokračování 5 / 5

Ademi

ademistudio.com

Kdo by odolal kabelkám s názvy jako Milkshake Tote bag, Dessert bag nebo Muffin case? Adéla Mitrengová je už osvědčeným jménem na poli českého designu. Její kolekce Candy Shop, kterou představila loni v září na Czech Design Weeku ji ale katapultovala mezi nejzajímavější lokální brandy. Její label Ademi je synonymem pro hravost a barevný minimalismus, který jednoduše přitahuje jak pozdní mileniály, tak generaci Z. Produkty seženete na jejím e-shopu i ve vinohradském obchůdku Kvartýr shop & studio.

Doporučujeme

Načíst další články