Popelka by záviděla: Nejlepší party boty z aktuálních kolekcí

Máte doma skvělé party šaty, a nevíte, co k nim za boty? Nebo preferujete minimalismus, třeba tmavý kostýmek či malé černé, ale na večírek ho chcete trochu pozvednout? Aktuální kolekce se přímo blýskají střevíčky, které zvládnou i ten nejnáročnější mejdan a my jsme z nich vybrali ty nejlepší.

Co se týče party obuvi, v poslední době platí, že víc je víc. Víc třpytu, výraznější barvy, vyšší platformy… To všechno diktují současné moderní značky zaměřené na party wear, jako třeba The Attico, Nodaleto, Mach & Mach, a samozřejmě také asi nejoblíbenější designérka střevíčků současnosti Amina Muaddi, jejíž modely občas působí jako skleněné. Tradici elegance naproti tomu drží třeba módní dům YSL, jehož lodičky s kontrastní špičkou a otevřenou patou budou příštím hitem.

TIP NA VIDEO: Jak kombinovat nejen party boty?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Výsledkem je, že se nedá říci, jaký tvar boty v trendech převládá – v zásadě se nosí i totální protiklady. Otevřené střevíce na platformě i uzavřené Mary Janes, lodičky, slingback i páskové střevíce, kitten heels neboli kačenkové podpatky, jehly i blokové podpatky, špičky kulaté, hranaté i ostřejší.

Spojujícím atributem letošních party bot je tedy jistá excentričnost, která vyjadřuje radost z návratu na parket. Letí metalický lesk, sexy satén, ale výjimkou nejsou ani celoflitrové disco boty. A v nabídce se najdou dokonce i kozačky, za které by se nestyděla ani Lamková z filmu Bota jménem Melichar (ty její Hromnice!). Boty jsou zkrátka skvělým způsobem, jak vyjádřit svou individualitu.

Fotogalerie: Nejlepší party boty z aktuálních kolekcí