Zdroj: Instagram @vendelasvensson, @lara_bsmnn a @sofiaboman

Alohas, 112 eur, alohas.io
Aeyde, 16 600 Kč, aeyde.com
Reformation, 15 400 Kč, thereformation.com1
Massimo Dutti, 5995 Kč, massimodutti.com1
31
Fotogalerie

Od pondělí do pátku: 5 jednoduchých tipů, jak na podzim nosit kozačky

Kozačky nemusíme vnímat jen jako zimní obuv ke kabátu. Lépe si je užijete na podzim, který stále ještě ponechává prostor pro zajímavé vrstvení. Jaké kombinace se aktuálně nosí? Přinášíme vám pomyslnou inspiraci od pondělí do pátku, ze které si vybere každý. A pozor: Džíny tentokrát nechte doma.

Pondělí: Elegantně s midi sukní

Spojení áčkové midi sukně a kozaček je populární už od dob, kdy se dámské sukně postupně začaly zkracovat, nejvíc mu ale přála sedmdesátá léta. Ta jsou dodnes vděčnou inspirací, nicméně pokud nechcete vypadat příliš dobově, můžete do hry přidat i aktuálnější střihy. Neotřele působí například spojení vyšších bot s pouzdrovou cargo sukní, která je částečně překrývá. Áčkovou midi sukni zase můžete posunout na novou úroveň spojením s cropped svetrem.

TIP NA VIDEO: Jak vrstvit oblečení na podzim a v zimě?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Úterý: À la Brigitte Bardot

Další retro inspiraci nabízí věčná módní ikona Brigitte Bardot, která propůjčila tvář 60. letům a spolu s tím definovala i jejich styl. Základem je áčková mini sukně (může být v preppy stylu) a k ní klasické kozačky pod kolena, které mohou mít střední, ale klidně i nižší podpatek. Pokud je to pro vás pohodlnější a přijatelnější, sukně ovšem může sahat až ke kolenům. I tento look doporučujeme mixovat v duchu současného eklekticismu – pro vyvážení třeba s pánsky střiženými kabátky a bundičkami.

Pokračování 3 / 5

Středa: S rozparkem

Kouzlo další variace na spojení kozaček a sukně, respektive šatů, se ukrývá v detailu – a tím je rozparek. Ten se u populárních denimových midi a maxi sukní nachází buď vpředu nebo vzadu, zatímco například u úpletových šatů častěji na bocích. Spojení kozaček s rozparkem přidává outfitu přirozený sexy náboj, neboť při chůzi nebo při sezení rafinovaně ukazuje malý kousek kůže. Tuto variantu oceníte, pokud chcete nosit kozačky a připadat si žensky, ale současně se necítíte na mini sukni.

Pokračování 4 / 5

Čtvrtek: S bermudami

Letošní novinkou je spojení kozaček s bermudami. Tento typ šortek vystřelil mezi oblíbené střihy už v létě, a to zejména ve formě takzvaných jorts, které vypadají jako ustřižené baggy džíny. Na podzim však jejich mise nekončí, a to díky spojení s kozačkami, jež se stává populárním na Instagramu a k vidění bylo i v rámci pařížského street stylu. Šortky by měly sahat minimálně 10 centimetrů nad kolena, nicméně zcela v pořádku je jak verze s nahými koleny, tak i ta se zcela zakrytými.

Pokračování 5 / 5

Pátek: Ve stylu Y2K

Také móda z přelomu tisíciletí se podepisuje na tom, jak (nebo jaké) se letos na podzim budou nosit kozačky. Do módy se totiž vracejí i nižší modely s mírně robustnějšími podpatky, které častěji obstojí coby každodenní obuv. Podle toho můžete volit i styling – jestli chcete zachovat Y2K styl, sáhněte po bias saténové či pouzdrové sukni v délce mírně pod kolena, která se v tomto případě s kozačkami nebude překrývat. V ležérním duchu pak outfit doplňte svetrem a přiléhavou bundičkou či tenkou šálou ve stylu Gilmorových děvčat.

Kde koupíte vysněné kozačky tohoto podzimu? Podívejte se do galerie v úvodu článku anebo do článku níže.