Oblékat se podle věku je nesmysl, dokazují padesátileté módní ikony

12. července 2018 • 06:00
Grece Ghanem
Grece Ghanem • Foto: Instagram @greceghanem

Baví vás současné trendy, ale štve vás, že je vždycky vidíte jen na mladých modelkách a street style ikonách, kterým ještě nebylo ani třicet? Inspirujte se třemi módními ikonami, kterým je přes padesát a které boří zažité konvence o tom, co by měly ženy jejich věku nosit. 

Grece Ghanem (52)

Dvaapadesátiletá Grece dokazuje, že Gucci trička nebo Balenciaga tenisky nejsou jen pro mladé. A ačkoli byste z fotografií bez váhání řekli, že se tato bělovlasá dáma módou živí, ve skutečnosti je osobní trenérkou, navíc se zveřejňováním fotografií svých outfitů začala teprve před rokem  přesvědčila ji její dcera, která zpravidla stojí za objektivem. 

Její Instagram: @greceghanem

Její mantra: „Že je mi přes padesát, neznamená, že musím mít zastaralý vkus nebo nosit jen klasické kousky. Věřím, že můžete zůstat trendy a nosit cool streetwearové kousky nehledě na věk, tedy pokud víte, jak je kombinovat, a pokud se v nich zároveň cítíte dobře.“

The imminent return of leopard 🐆

Příspěvek sdílený Grece Ghanem (@greceghanem),Čec 7, 2018 v 10:57 PDT

Street glam ✨

Příspěvek sdílený Grece Ghanem (@greceghanem),Čen 10, 2018 v 1:24 PDT

Casually chic!

Příspěvek sdílený Grece Ghanem (@greceghanem),Kvě 19, 2018 v 11:24 PDT

Renia Jaz (52)

Nespoutaná kudrnatá kštice, usměvavá tvář, sluneční brýle, poslední trendy i cool značky. To je Instagram Renie Jaz, blogerky z Newcastlu, kterou najdete pod přezdívkou Vens Wife Style. Kromě toho, že se Renia nebojí sexy šatů s výstřihem ani výrazného pánského stylu, vyznává i pohodlí.

Její Instagram: @venswifestyle

Její mantra:Můžete nosit ty nejkrásnější kousky, ale pokud se v nich necítíte dobře, projeví se to na vaší sebedůvěře. Musíte najít kompromis mezi tím, co na vás vypadá nejlépe, a tím, v čem se cítíte nejlépe.

Sophie Fontanel (55)

Francouzka se slabostí pro žabky Havainians a oversize kousky, která boří klišé o francouzském stylu. To je spisovatelka a módní redaktorka Sophie Fontanel. Své outfity většinou jen rychle „vycvakne“ před zrcadlem a často jí ani není vidět do tváře, ale i tak je znát, že má hodně zajímavý styl. Stejně jako fakt, že od svých sedmadvaceti let žila dvanáct let v celibátu (a napsala o tom knihu). 

Její Instagram: @sophiefontanel

Její mantra: „Když se chcete oblékat dobře, musíte mít kulturní rozhled. Musíte sledovat staré filmy, chodit do muzea, surfovat na internetu  vygooglete si třeba Marilyn Monroe, jak jí to slušelo i v obyčejných černých kalhotách. Je důležité sledovat i jiné zdroje než jen módní magazíny. Čtěte dobré knihy, čtěte poezii. Protože teprve když zásobíte svou duši krásnými věcmi, pochopíte, jak se oblékat dobře.“

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy