Nejlepší ležérně elegantní šaty do práce. Zn.: S dlouhým rukávem

19. září 2021 • 06:00
Street style v Kodani • Foto: Profimedia.cz

V létě jsou šaty tou nejlepší uniformou nejen do práce, ale i na odpolední prosecco s kamarádkou. Jeden kus a outfit je z 90 % hotový. Jestli vám tahle jednoduchost vyhovuje a neplánujete strávit celý podzim v džínách, pojďte se s námi podívat, jaké šaty nabízejí aktuální kolekce. Protože už přituhuje, zaměříme se na střihy s dlouhým rukávem. 

Podzimní šaty mají svá specifika a nejsou to jen dlouhé rukávy. Častěji než v létě v kolekcích narazíte třeba na košilové šaty, které můžete nosit samostatně, ale i přes džíny. Další kategorií, která má v těchto sychravých týdnech mnohem větší uplatnění, jsou pohodlné úpletové šaty. Ty nemají jen podobu dlouhého svetru, jsou k dostání i v celé řadě dalších střihů – mohou mít třeba polo límeček, rolák nebo plisovanou sukni. V létě populární balonové rukávy u volných propínacích šatů s podzimem klesají k zápěstí a mění se do bohémsky nabírané podoby ve stylu 70. let.  

TIP NA VIDEO: Jaké poletí na podzim svetry?

Podzimní a zimní trendy: Jaké svetry ovládly přehlídková mola? VIDEO Videohub

Úpletové šaty na přehlídce Chloé Úpletové šaty na přehlídce Chloé Autor: Profimedia.cz
Street style v New Yorku Street style v New Yorku Autor: Profimedia.cz

Co se týče vzorů, ten květinový tmavne a současně ustupuje zemitější kostce, častěji se objevuje orientální kašmírový vzor (paisley) a prostor dostávají také drobné geometrické tvary, které opět evokují retro náladu 70. let. Barvy pak naprosto souzní s obdobím, které nás čeká. Jestli však neholdujete odstínům hnědé, okrové či zelené, můžete zkusit béžovou, červenou nebo královskou modř. 

Kašmírový vzor na přehlídce Isabel Marant Kašmírový vzor na přehlídce Isabel Marant Autor: Profimedia.cz
Herečka Alexandra Daddario v kostkovaných šatech Coach na fashion weeku v NYC Herečka Alexandra Daddario v kostkovaných šatech Coach na fashion weeku v NYC Autor: Profimedia.cz

Fotogalerie: 50 podzimních šatů s dlouhým rukávem. Vyberete si?

Fotogalerie

51 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy