Nejlepší ležérně elegantní šaty do práce. Zn.: S dlouhým rukávem

V létě jsou šaty tou nejlepší uniformou nejen do práce, ale i na odpolední prosecco s kamarádkou. Jeden kus a outfit je z 90 % hotový. Jestli vám tahle jednoduchost vyhovuje a neplánujete strávit celý podzim v džínách, pojďte se s námi podívat, jaké šaty nabízejí aktuální kolekce. Protože už přituhuje, zaměříme se na střihy s dlouhým rukávem. 

Podzimní šaty mají svá specifika a nejsou to jen dlouhé rukávy. Častěji než v létě v kolekcích narazíte třeba na košilové šaty, které můžete nosit samostatně, ale i přes džíny. Další kategorií, která má v těchto sychravých týdnech mnohem větší uplatnění, jsou pohodlnéúpletové šaty. Ty nemají jen podobu dlouhého svetru, jsou k dostání i v celé řadě dalších střihů – mohou mít třeba polo límeček, rolák nebo plisovanou sukni. V létě populární balonové rukávy u volných propínacích šatů s podzimem klesají k zápěstí a mění se do bohémsky nabírané podoby ve stylu 70. let.

TIP NA VIDEO: Jaké poletí na podzim svetry?

Co se týče vzorů, ten květinový tmavnea současně ustupuje zemitější kostce, častěji se objevuje orientální kašmírový vzor (paisley) a prostor dostávají také drobné geometrické tvary, které opět evokují retro náladu 70. let. Barvy pak naprosto souzní s obdobím, které nás čeká. Jestli však neholdujete odstínům hnědé, okrové či zelené, můžete zkusit béžovou, červenou nebo královskou modř.

Kašmírový vzor na přehlídce Isabel Marant

Fotogalerie: 50 podzimních šatů s dlouhým rukávem. Vyberete si?