Nejlepší džínové sukně z aktuálních kolekcí: Na uklidňující vlně 70. let

Letošní jaro zatím probíhá ve velké nejistotě, o to spíš se potřebujeme obklopovat věcmi, které v nás evokují stálost nebo nostalgii. A trendy pro aktuální sezonu jako by to předvídaly a připravily si pro nás velkou vzpomínkovou jízdu po 70. letech. 

Žádné znepokojivé futuristické a vizionářské modely, žádná nano vlákna a oděvy schopné odrážet UV záření či elektromagnetické vlnění (i když by se to mohlo hodit). Návrháři a módní tvůrci sice nemohli tušit, že letošní jaro smete vlna koronaviru, zato už dlouho vědí, že jejich byznys je neudržitelný z hlediska přečerpávání přírodních zdrojů.

Prozatímní odpověď našli v minulosti, kterou lze snadno přenést do současnosti: Je jí slovo vintage. Sice stále vznikají nové a nové věci, jejich podoba nás ale čím dál častěji přivádí k uvědomění, že podobné kousky tu už byly – a dají se najít i ve vintage obchodech nebo se dají různě přešívat do žádoucí podoby (říká se tomu upcycling).

Loading

Jedním z takových kousků je i denimová sukně, která byla k vidění na přehlídkách pro jaro a léto. U Celine nebo Michaela Korse měla výrazný sedmdesátkový střih i zpracování. Midi délka a áčkový střih, patchwork s kanýry, respektive sepraný vzhled a vyšisované záhyby plisé dodávají pocit, že tyto sukně pocházejí z doby, kdy se ještě záplatovalo, sešívalo a zachraňovalo, co se dalo.

Souběžně s áčkovým střihem letí i pouzdrový, který známe i z předchozích let. Důležitá je opět midi délka, stále letí knoflíky vpředu, ale vítaným prvkem je přední rozparek, který úzký střih odlehčuje a nadto působí sexy. Kdo touží po něčem originálnějším, může si v duchu upcyclingu nechat namísto rozparku všít klín z odlišného denimu, jako to bylo k vidění na přehlídce Givenchy. Například značka Re/Done takto běžně přešívá staré levisky, čímž jim vdechuje nový život. A pro vás to může být inspirace, co se šicím strojem, až opadne zájem o roušky.

Kde právě teď koupíte džínovou sukni podle posledních trendů? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.