Módní vzlety a pády v Benátkách: Kdo balancoval na hraně nevkusu?

Benátský filmový festival se chýlí ke svému velkolepému závěru, a tak se můžeme ptát: Opravdu je červený koberec zahraničního festivalu o úroveň jinde než v Česku, jak tvrdí módní kritiky? Pokud jde o velké zahraniční hvězdy a jejich skvostné luxusní róby, tak bezesporu ano. Paradoxně zde ale vládne i opačný extrém: laciný nevkus, o kterém by se v případě Karlových Varů debatovalo ještě teď.

Kdyby se úspěch šatů na červeném koberci měřil počtem sdílení na sociálních sítích, o prvenství na Benátském filmovém festivalu by se nejspíš dělily herečky Zendaya a Jessica Chastain. První jmenovaná patří mezi ansábl hvězd sci-fi filmu Duna, který si v Benátkách odbyl dlouho očekávanou premiéru. Zendaya tomu kouzelně přizpůsobila i svůj outfit: Přiléhavé latexové šaty Balmain na těle tvořily draperie, které skutečně připomínaly právě písečné duny.

TIP NA VIDEO: Víte, jaké barvy poletí na podzim?

Zendaya v šatech Balmain, které perfektně korespondovaly s premiérou filmu Duna

To Jessica Chastain sice zvolila poměrně jednoduché šaty Atelier Versace evokující oheň, ten však doopravdy vzplál, až když pózovala se svým hereckým kolegou a spolužákem ze studií na newyorské škole Julliard Oscarem Isaacem. Zpomalené video, kde se Isaac herecké kolegyně něžně dotýká, jak na ni zamilovaně hledí a jak ji (snad) líbá na paži, obletělo svět. Jestli vás také zaujalo a chcete zažít víc jejich třaskavé chemie, pak si nenechte ujít zbrusu nový seriál Scény z manželského života, který herci do Benátek přijeli představit. Na HBO startuje již 13. září.

Jessica Chastain v šatech Atelier Versace. Její důvěrné pózování s kolegou Oscarem Isaacem se na sociálních sítích stalo virálním. Společně představili nový seriál HBO Scény z manželského života

Během desetidenního festivalu bylo na červeném koberci k vidění spektrum šatů včetně těch nejskvostnějších, které jsou výsledkem spojení práce prvotřídních designérů a zkušeného oka stylistů, kteří už vědí, co jejich hvězdám sluší. Například Kate Hudson se svěřuje do péče stylistce Sophii Lopez, Dakota Johnson a Rebecca Ferguson důvěřují Kate Young, zatímco o Zendayu a její image pečuje stylista Law Roach. Tyhle velké hvězdy pak zcela samozřejmě opanují žebříčky nejlépe oblékaných lidí z červeného koberce, a když k tomu pěstují i nějakou spolupráci (Penélope Cruz je ambasadorkou Chanel, Dakota Johnson zase Gucci), pak není o čem diskutovat.

Zajímavější kategorií jsou ti, kteří sázejí na avantgardní look. Sem se v případě letošních Benátek zařadila třeba Cynthia Erivo, která působí přirozeně i v surrealistické kreaci módního domu Schiaparelli. Anebo odvážná Kristen Stewart, hvězda filmu Spencer, která přišla v mentolově zeleném pyžamku Chanel. To letitá múza návrháře Anthonyho Vaccarella z módního domu Saint Laurent Charlotte Gainsbourg už vysloveně balancuje na tenké hranici mezi cool stylem a trapností. Do jaké kategorie spadá více? Názor si utvořte sami.

Charlotte Gainsbourg v modelu Saint Laurent. V Benátkách prezentovala film Sundown, ve kterém hraje s Timem Rothem

A pak je tu ještě hvězdná pěchota Benátek, která zřejmě nechápe význam a noblesu filmového festivalu a jela se sem hlavně předvést. Ve fotogalerii její zástupce najdete hned za Charlotte.

Fotogalerie: To nejlepší i nejhorší z červeného koberce v Benátkách