Kde koupíte stylové flare džíny a kalhoty a jak je nosí celebrity?

Kde koupíte stylové flare džíny a kalhoty a jak je nosí celebrity? Zdroj: Profimedia.cz

Arket, 89 eur, arket.com
Cos, 99 eur, cos.com
Good Morning Keith, 4557 Kč, goodmorningkeith.com
Levi's, 2299 Kč, levi.com
Mango, 899 Kč, mango.com
34
Fotogalerie

Milují je slavné padesátnice i dvacetileté holky. Jak nosit flare kalhoty?

Říká se jim flare džíny (nebo kalhoty), naše maminky by je ale nejspíš označily za zvonáče. A byť rozšířené nohavice v posledních letech hrály spíše druhé housle, existuje několik důvodů, proč si aspoň jedny pořídit. Nenajdete elegantnější střih, který by navíc tak lichotil postavě.

Flare kalhoty mají lidé tendenci vnímat jako divné retro. Pravda je, že nejvíc se nosily v sedmdesátkách, od té doby už stejně silnou vlnu slávy nezažily. První zvonáče přitom vznikly už v 19. století jako součást americké námořní uniformy – rozšířené nohavice umožňovaly zachytit muže přes palubu. Poté se dlouho nic nedělo, tváří změny se až v roce 1965 stala zpěvačka Cher. Na druhé straně oceánu si v nich frajersky vykračovali třeba Mick Jagger s Marianne Faithfull nebo Twiggy – přesto až do počátku sedmdesátých let nechávaly lidi poměrně chladnými. Následující dekádu však naprosto ovládly: nosily je ženy, muži, děti… Jane Birkin, Jimi Hendrix, členové skupiny ABBA i Jacksons 5 a samozřejmě John Travolta v Horečce sobotní noci (1978).

TIP NA VIDEO: Jaké basic kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Video placeholde

Modelka Twiggy v roce 1968
Modelka Twiggy v roce 1968 | Zdroj: Profimedia.cz

První comeback zažily kalhoty do zvonu v 90. letech. Nosily se dokonce i legíny, které měly pod koleny přišité kolové nohavice. Do popředí se ale dostal i střídmější bootcut střih, který vydržel až do prvních let milénia, kdy ho postupně, zato však na dlouho vytlačily skinny nohavice. Od té doby se flares sem tam vynořují, ovšem nový mainstreamový trend z toho dosud nebyl.

To může být i výhoda – pokud cílíte na jednoduchý nadčasovým styl, budou se vám dlouhé rozšířené džíny hodit už jen proto, že s nimi vykouzlíte novou siluetu. Že jsou spolehlivým kouskem šatníku, dokazují i slavné dámy, které na aktuální trendy příliš nehledí, zato dobře vědí, co jim sluší – jako třeba Jennifer Aniston, Cindy Crawford, Victoria Beckham nebo Kate Moss.

Jennifer Aniston
Jennifer Aniston | Zdroj: Profimedia.cz

„Nohavice zvonáčů jsou většinou delší, prostornější a začínají se rozšiřovat už na kolenou nebo lehce nad nimi. Rozšíření bootcut nohavic je menší a začíná o něco níž. Správně zvolený střih umí prodloužit a zeštíhlit nohy.“ (Ada Bartlová v knize Vše, co jste chtěli vědět o módě)

Jak se liší bootcut kalhoty a kalhoty se zvonovými nohavicemi?

Flare džíny si v poslední době oblíbila také chameleonka Jennifer Lopez, která je obléká k bílému tričku, výraznému svetru s výšivkou i k bohémskému ponču. Mimochodem, flare střih lichotí zejména postavám typu přesýpací hodiny nebo hruška – rozšířené nohavice proporčně upraví siluetu, když si k nim navíc vezmete podpatky, bude to dokonalé. Pokud jste vysoká, noste je klidně s teniskami, balerínami nebo třeba mokasínami.

Jennifer Lopez
Jennifer Lopez | Zdroj: Profimedia.cz

Aktuální nostalgie po módě přelomu milénia přiblížila flare střih i mladé generaci Z, jež si ho oblíbila i v podobě nejrůznějších kalhot: od černých přes úpletové až po ty s hravými a psychedelickými vzory. Klasické bootcut džíny dnes nosí i Suri Cruise nebo Lila Moss – stejně jako jejich slavné matky dnes i před dvaceti lety.

Lila Moss
Lila Moss | Zdroj: Profimedia.cz

Suri Cruise
Suri Cruise | Zdroj: Profimedia.cz

Inspirace z Instagramu: S čím kombinovat flare džíny a kalhoty?

Kde koupíte stylové flare džíny a kalhoty a jak je nosí celebrity? Podívejte se do fotogalerie v úvodu článku.