Len: Materiál, který znovu ovládne léto. Vyberte si ty nejlepší kousky!

Čím dál oblíbenější len bude letos v létě zase v kurzu. A není divu! Oblečení z něj je univerzální, dokonale pohodlné, ideální do letních dnů a navíc udržitelné, tedy šetrné k přírodě. 

Možná si pod lněným oblečením jako první představíte beztvaré unisexové košile nebo plátěné kalhoty s vytahanými koleny. Je pravda, že dříve lněné oblečení nebylo ani trochu atraktivní a cool, ale už nějaký ten pátek je tomu jinak. Letošní kolekce opět nabízí krásně popracované kousky, které vám navíc v létě prokáží tu nejlepší službu – ochladí vás. Termoregulační schopnosti lnu jsou v horkých letních dnech opravdu k nezaplacení.

V lněném provedení aktuálně seženete snad každý fashion kousek, který si zamanete. Ať už to jsou košilové šaty, oversized blejzry, ležérní jogger kalhoty, propínací halenky, květované midi sukně nebo třeba overaly. Neplatí už ani to, že všechno lněné oblečení je béžové (i když je to super odstín). Lněné kousky jsou velmi často k dostání v romantických pastelových tónech, které jsou pro léto jako stvořené. A nouze není ani o oblečení s nestárnoucími vzory, jako jsou proužky nebo květiny.Kvalitní lněný kousek vám navíc vydrží několik let! Takže investice do něj se opravdu vyplatí! Stačí si jen pohlídat, aby materiál byl alespoň z poloviny len, zbytek třeba bavlna.

A že se trochu mačká? To mu za ty všechny skvělé výhody promineme! Navíc v nedokonalosti tkví jeho krása.

Tipy na stylové lněné oblečení najdete v galerii: