Ideální na léto: Kde právě teď seženete stylové lněné sako?

Jestli nějaké koupě nebudete litovat, pak je to letní lněné sako. Unosíte ho k džínám, šortkám (klidně cyklistickým, pokud si na tento trend troufnete), k sukním a samozřejmě i k šatům. A pokud investujete do kvality, s chutí ho vytáhnete každé léto.

Oversize blazer pánského střihu patří k základům šatníku. V létě však potřebujete odlehčený kousek – a právě len jako materiál je nejlepší volbou. Nejenže je aktuálně trendy a nosí se z něj prakticky cokoli, ale má i termoregulační schopnosti, takže do teplého počasí ideální. Len je navíc pevný a odolný materiál, takže není přehnané, když napíšeme, že lněný blejzr vám poslouží klidně i deset (a více) let. Máme vyzkoušeno!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Finally ☀️🙌🏼 #ootd #spring (Jeans gifted) #everlane #basketbag #london #liveinit #springfashion

Příspěvek sdílený Emma Hill (@emmahill),Dub 17, 2019 v 9:00 PDT

Další důvod, proč se v létě nosí len, je méně praktický, ale nezanedbatelný – hodně mu sluší pastelové a také přírodní odstíny (hlavně trendy béžová). Pokud chcete výraznější kousek, jděte do proužků nebo do kostiček!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Friday Uniform 🕵🏻‍♀️ @editedofficial #EDITEDgirls

Příspěvek sdílený Kasia Szymków (@jestem_kasia),Kvě 31, 2019 v 10:18 PDT

Mimochodem, jako lněné kousky se označují takové, které obsahují alespoň 50 % lnu dalších 50 % může být třeba bavlna. (Přesně to platí pro kousky, u kterých ve fotogalerii najdete v popisku údaj, že jde o směs s bavlnou.)

Kde právě teď koupíte stylový lněný blejzr? Podívejte se do fotogalerie.