Láska navěky: Nejkrásnější prstýnky od českých šperkařek

K narozeninám, z lásky nebo jen tak pro potěšení. Příležitost pořídit si krásný prsten se najde vždy!

Mix jemných kroužků i výrazných solitérů – to je trend, který v posledních letech vládne v oblasti prstenů. Jeden na prstě je málo a jeden na ruce ještě méně. Prsteny se nosí i na palcích a ukazováčcích a obzvlášť v létě v kombinaci s opálenou pokožkou mají své kouzlo.

V posledních letech se na výsluní vyšvihlo žluté zlato, které symbolizuje opulenci devadesátých let. Pravdou je, že ho považujeme spíše za módní záležitost a třeba mezi zásnubními či snubními prsteny stále více letí bílé zlato či platina. Nicméně soudě dle trendů z přehlídek jsme se žlutého zlata ještě nenabažili (třeba Bottega Veneta aktuálně diktuje výrazné zlaté řetězy na kabelkách i na krku).

Loading

Pro ručně vyráběné šperky je hlavním zdrojem inspirace příroda plná neopakovatelných tvarů. Takový by totiž měl být i váš prstýnek a punc jedinečnosti dodávají právě nepravidelné, organické tvary. Letí motivy květů, lístků, vody, ale i hrubá textura připomínající kámen, kůru dřeva nebo třeba otisk prstů. Dalším zdrojem inspirace jsou daleké země jako třeba Japonsko nebo Indie. Stejně jako v módě však platí, že výraznou přidanou hodnotou je i lokálnost výroby. A u nás je rozhodně z čeho vybírat!

Tipy na prsteny od českých šperkařek najdete ve fotogalerii.