Kšilty jsou zase v kurzu! Kam je nosit a k čemu?

Když se řekne kšilt, vybaví se vám pravděpodobně tenisové kurty nebo postarší muži v havajských košilích hrající pétanque na pláži. Jenže transparentní a slaměné kšilty jsou aktuálně jedním z nejžhavějších letních trendů. 

Barevné transparentní kšilty frčely už v 80. letech, jak jsme si mohli také všimnout v nové řadě Stranger Things, kde je má u bazénu každá druhá žena včetně plavčic. Za jejich návrat na výsluní se ovšem nezasloužil tento seriál, ale znělé módní domy jako Dior nebo Tommy Hilfiger, které praktické kšilty znovu "oprášily", daly jim novou podobu a zařadily je do svých loňských kolekcí pro jaro a léto.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Loungin ☀️ @lodgetorreypines

Příspěvek sdílený Brittany Xavier (@brittanyxavier),Kvě 27, 2018 v 1:35 PDT

A jak už to bývá, zafungovala nostalgie a z kšiltů se během jedné sezóny stal celosvětový hit. Nosí je módní influencerky, slavné herečky, topmodelky... zkrátka jim podlehli všichni. Jejich popularitu ještě umocňuje aktuální trend "ugly" fashion, který trvá třetím rokem a je stále oblíbenější. Ve zkratce to znamená, že se stávají módními výstřelky kousky, které jsme ještě před pár lety považovali za módní peklo. Tak například klasické sandále, tenisky na platformě, široké a zkrácené nohavice nebo třeba cyklistické šortky.

Kromě retro transparentních kšiltů se nosí také slaměné nebo korálkové, které vypadají skvěle ke květovaným šatům nebo lněnému kompletu. Až si kšilt pořídíte a poznáte jeho praktičnost, zamilujete si ho! To nám věřte. Noste ho na pláž, k bazénu, na fesťáku nebo klidně do města. Výhodou je, že narozdíl od klasické kšiltovky nebo klobouku můžete nechat vyniknout zapletené copy nebo třeba drdol.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

staying hydrated cus #Coachella 💁🏻‍♀️🎶

Příspěvek sdílený Aimee Song (@aimeesong),Dub 17, 2018 v 3:59 PDT

Tipy na kšilty najdete v galerii: