Karl Lagerfeld naposledy pro Chanel: Modelky se neubránily slzám!

Karl Lagerfeld sice zemřel už před dvěma týdny, teprve včera ale proběhlo v Paříži symbolické rozloučení – byla zde představena jeho poslední kolekce pro módní dům Chanel. 

Poslední přehlídka Karla Lagerfelda pro Chanel byla podle očekávání hodně emotivní. Na začátku minuta ticha, při závěrečném defilé Heroes od Davida Bowieho – není divu, že některé modelky se neubránily slzám. S Karlem se přišly rozloučit jeho oblíbené múzy v čele s modelkami Claudií Schiffer, Carou Delevingne, Larou Stone a Kaiou Gerber nebo herečkami Kristen Stewart, Marion Cotillard či Monicou Bellucci. Penélope Cruz jakožto aktuální ambasadorka Chanel vzdala Karlovi hold přímo na přehlídkovém mole, když předvedla jeden z jeho modelů a v ruce přitom nesla bílou růži.

Penélope Cruz

Přehlídka se tradičně odehrávala v pařížském Grand Palais a koncepčně navazovala na předchozí prêt-à-porter show pro jaro a léto 2019, která se odehrávala v kulisách pláže. Pro podzimní a zimní kolekci nechala designérka Virginie Viard, která je Lagerfeldovou následovnicí, vystavět kulisy horské vesničky s typickou architekturou německých chaletů jakožto odkaz na zemi, kde se legendární návrhář narodil. Zasněžené střechy, větve stromů i molo dokonale a přímočaře navozovaly atmosféru zimy přesně tak, jak by to Karl sám chtěl.

Podívejte se do fotogalerie na momentky z této emotivní přehlídky.