Jako bonbonky: Nejkrásnější kabelky v pastelových barvách

Pastelové barvy se na dlouho usídlily v našem jarním a letním šatníku. Letos je do svého šatníku určitě pusťte v podobě kabelek.

Pastelové odstíny zelené, žluté, modré... lila, mint nebo starorůžová. Sladké, ale současně cool odstíny, které nejprve ovládly svatební dekor, interiérový design a posléze i náš Instagram (vzpomínáte na pojem millennial pink, který se začal objevovat v roce 2016?). Nyní zažívají největší slávu v podobě módních doplňků.

Tento trend odkazuje na retro šedesátky i minimalismus 90. let, který z této dekády ostatně rovněž čerpal. Konkrétně pastelové kabelky si pak do našich srdcí znovu našly cestu skrze značky jako By Far, Staud nebo návrháře Jacquemuse, kteří přišli s nekomplikovanou, ale sofistikovanou vizí ženskosti. Zakladatelka značky Staud Sarah Staudinger prý hledala něco trvalejšího, co by odolávalo trendům. Francouz Simon Porte Jacquemus zase neustále čerpá inspiraci z šatníku své maminky a z barev Provence.

A ostatní značky se přidaly...

Příjemnou vlastností pastelových tónů je, že když se správně nadávkují a namíchají, dokážou ono žádoucí kouzlo, že outfit díky nim vypadá luxusně. Draze, chcete-li. Ale současně i sofistikovaně a elegantně. Pastelové barvy se navíc dobře snesou s dalšími odstíny, které takto fungují – zemitou hnědou, rezavou, béžovou nebo třeba olivovou. Není to tedy tak, že s pastelovou kabelkou si musíte odepřít barvy.

Kde právě teď koupíte stylovou pastelovou kabelku? Podívejte se do fotogalerie.