Hit léta: Kaftanové šaty už dávno nepatří jen na pláž!

Léto 2016 ovládla kimona, letošní slunné měsíce patří bezesporu kaftanům. A ještě mnohem více než klasické plážové kaftany jsou v kurzu vzdušné kaftanové šaty. Poradíme vám, kam pro ně vyrazit!

Kimona i kaftany byly ještě před pár lety čiště plážovou záležitostí. Dnes je všechno jinak. Obléknout bohémské kimono k denimovým šortkám a tílku a vyrazit do města už není nic neobvyklého. Pokud jste si plážový kousek zamilovala, určitě si vás získají i kaftanové šaty, které jsou letos symbolem léta.

Kaftanové šaty jsou naprosto ideální na dovolenou. Nezaberou žádné místo v kufru a můžete je nosit od rána až do večera. Uděláte v nich parádu u bazénu, na pláži, na obědě, na procházce městem, na večeři i v baru. Stačí jen měnit doplňky. Takhle univerzální kousek tu už dlouho nebyl!

Mocnou sílu kaftanů objevily i módní ikony jako Miroslava Duma, Poppy Delevingne nebo Rihanna.

#Italia 🇮🇹

Příspěvek sdílený Miroslava Duma (@miraduma),Čec 25, 2016 v 5:20 PDT

Kaftanové šaty pochází z Afriky, Středního východu i jihovýchodní Asie, kde se nosí už po staletí. Tyto původní kaftany jsou však šité z velmi pevné a neprodyšné látky a bývají protkané výraznou zlatou nití a poseté kamínky a flitry. S kaftanovými šaty, které pořídíte u nás v obchodě, je tak spojuje jen střih. Ty, na které v létě nedáte dopustit, jsou naopak maximálně vzdušné, velmi často jednobarevné nebo s typicky letním potiskem květin. A co je na nich úplně nejlepší? Zamaskují každý nedostatek!

Tip na outfit

Tipy na nákup kaftanových šatů najdete v galerii: