Módní Oscaři 2018: Kdo si odnesl cenné sošky? A kdo měl nejodvážnější šaty?

5. června 2018 • 12:00
Kim Kardashian West se sestrou Kourtney Kardashian • Foto: profimedia.cz

V brooklynském muzeu se znovu po roce sešli přední světoví návrháři, slavné modelky i největší módní ikony světa. The Council of Fashion Designers of America (CFDA) ve spolupráci s firmou Swarovski již po sedmnácté oceňovaly ty nejlepší ve svém oboru. Kdo si odnesl cennou sošku?

V noci z pondělí na úterý se v New Yorku udělovaly prestižní ceny CFDA Fashion Awards. Celým večerem prováděla americká herečka, producentka a režisérka Issa Rae. Udílení cen, kterým se také říká módní Oscaři, si nenechaly ujít hvězdy jako herečka Cate Blanchett, jedna z nejznámějších modelek světa Naomi Campbell nebo třeba šéfredaktorka amerického Vogue a módní ikona Anna Wintour. 

Cenu za Nejlepšího designéra ženského oblečení si odnesl Raf Simons, dvorní návrhář značky Calvin Klein. Nominováni byli například také Marc Jacobs nebo sesterské duo Mary-Kate a Ashley Olsen. Sošku v kategorii Nejlepší designér pánského oblečení získal disgnér a zakladatel streetwearové značky Supreme, James Jebbia. 

Vítěz kategorie Nejlepší designér ženského oblečení Raf Simons s Naomi Campbell Vítěz kategorie Nejlepší designér ženského oblečení Raf Simons s Naomi Campbell Autor: profimedia.cz

V kategorii Nejlepší designér doplňků tentokrát proměnily další nominaci ve výhru sestry Olsenovy a jejich značka The Row. Následovaly dvě speciální ceny hlavního partnera Swarovski. První z nich byla udělena kreativnímu řediteli značky Sies Marjan Sanderu Lakovi, a to za Nejlepší nový talent. Druhá cena – za Pozitivní změnu letos putovala k designérce Diane von Furstenberg. 

Dvojčata, návrhářky Mary-Kate a Ashley Olsen v šatech vlastní značky The Row Dvojčata, návrhářky Mary-Kate a Ashley Olsen v šatech vlastní značky The Row Autor: profimedia.cz

Cenu za Mezinárodní přínos módnímu průmyslu si odnesla Donatella Versace. Ze sošky se radovala také Naomi Campbell, která získala titul Módní ikona. S prázdnou neodešla ani televizní star a hvězda sociálních sítí Kim Kardashian West, která získala cenu za Nejlepší módní influencerku světa. 

Další ceny si odnesli Ralph Lauren (CFDA's Members Salute), Narciso Rodriguez (Geoffrey Beene Lifetime Achievement Award) a Carolina Herrera (Founder's Award). 

Televizní hvězda Kim Kardashian West v kompletu Rick Owens Televizní hvězda Kim Kardashian West v kompletu Rick Owens Autor: profimedia.cz

Podívejte se do galerie, jak to slušelo hostům CFDA Fashion Awards 2018:

Fotogalerie

16 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy