Anna Wintour

Anna Wintour Zdroj: Profimedia.cz

4 důvody, proč byste měla mít v záloze svou módní uniformu

Karl Lagerfeld, Coco Chanel, Andy Warhol, Jane Birkin... ti nejstylovější lidé všech dob se proslavili mimo jiné i tím, že měli jednoznačně rozpoznatelný look. Svou „uniformu“. Proč byste si ji měli pořídit i vy?

Možná si teď kladete otázku: „Uniforma? To znamená, že bych měla nosit každý den úplně to samé? Ale proč?! Móda mě baví a nechci se vzdávat jejích rozmanitých možností.“

Módní uniforma ale neznamená, že každý den vytáhnete ze skříně ty samé kalhoty a košili a vyrazíte do ulic jako příslušnice armády nebo poštovní doručovatelka. Uniforma je malá kolekce kousků oblečení, které tvoří váš typický vzhled, říkají světu: „To jsem já!“ Mohou to být džíny a kožená bunda, které doplníte podle příležitosti tunikou, tílkem nebo třpytivým topem, anebo sbírka barevných šatů ke kolenům, ve kterých se cítíte naprosto žensky. Záleží jen na vás. Ať už to bude cokoli, věřte, že uniforma se stane vaším nejlepším módním přítelem. Jaké jsou její přednosti?

1. Uniforma nestárne

Dobře zvolený look je prostě nadčasový. Vyjadřuje spíše vaši jedinečnou osobnost než fakt, jestli jste typická „dvacítka“, „třicítka“ nebo „čtyřicítka“. Tak například Anna Wintour, proslulá šéfredaktorka americké Vogue. Protože její vzhled s rovně zastřiženým mikádem a tmavými brýlemi se už léta nemění, málokoho by na první pohled napadlo, že jí bylo už osmašedesát let. Ve své uniformě nikdy nebudete vypadat jako „stará mladá“ ani nepodlehnete tendenci oblékat se „přiměřeně svému věku“, a tedy k uzoufání nudně.

2. „Nemám co na sebe?“ Vyřešeno!

Znáte ty dlouhé minuty agonie před šatní skříní, kdy se nemůžete rozhodnout, co si dnes oblečete? Díky módní uniformě se vám to už nikdy nestane. Například americký prezident Barack Obama nosil pouze šedé a modré obleky, protože, jak se vyjádřil, svou „kapacitu rozhodování“ si šetřil na důležitější věci.

3. Vždy vypadáte dobře

Ve své módní uniformě si nikdy nebudete klást otázku, jestli v tom „nejste tlustá“. Protože nejste. Těch pár nadčasových kousků jste si zvolila tak, aby lichotily vaší postavě. Takže odpadá nejisté pošilhávání do každé výlohy a váš partner nebude čelit věčné otázce: „Nemám v tom velkej zadek?“

4. Neutrácíte za to, co nebudete nosit

Máte-li svou uniformu, nehrozí, že budete impulzivně utrácet za módní výstřelky, které si později nikdy nevezmete na sebe a zůstanou ve skříni jako smutné výčitky svědomí. Nestane se vám, že byste si pořídila něco, co neladí se zbytkem šatníku. A když si něco koupíte, můžete do toho investovat více, protože víte, že se to vyplatí. Ať to bude kašmírový rolák, dokonale střižené šaty nebo skvěle padnoucí džíny.

Jaké slavné osobnosti nosí „pořád to samé“, a přitom to není vůbec nuda? Pokračování článku najdete ve velkém módním vydání časopisu Moje psychologie. A objednat si ho můžete i přes SMS. Jak?

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

PSYCHOLOGIE1804W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: PSYCHOLOGIE1804W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cninvest.cz, www.platmobilem.cz.

.
. | Zdroj: Anna Kovačič (Archiv Mojí psychologie)

Doporučujeme

Načíst další články