Duhová mánie vrcholí! Aktuální trend se mísí s Měsícem hrdosti

Tento rok udeřily barevné trendy razantně jako dlouho ne. Někteří návrháři se rozhodli podpořit sexuální a genderové menšiny a zakomponovali jejich duhovou vlajku do svých tradičních kousků. Jiní se zkrátka zamilovali do duhy jako takové.

Letošní poslední přehlídka Burberry odcházejícího Christophera Baileyho, který stál v čele tohoto módního domu sedmnáct let, musela opravdu překvapit ty, kdo mají tuto značku doposud zakonzervovanou jako symbol britské elegance a střídmosti. Namísto béžových trenčkotů jí tentokrát vévodily dlouhé duhové kabáty, péřové bundy, vesty i doplňky.

Christopher Bailey zakomponoval duhu i do tradičního Burberry tartanu. Symbolicky tak vyjádřil podporu gay a lesbickým menšinám a jejich začlenění do společnosti. „Právě v naší diversitě spočívá naše síla a kreativita,“ okomentoval Bailey, který svou poslední přehlídku věnoval také všem organizacím, které bojují za rovnost genderových a sexuálních minorit.

Aktivismus, nebo móda?

Duhová mánie letos zasáhla módu v nebývalé míře. A my můžeme jen hádat, který tvůrce či značka podporují gaye a lesbičky (například značka Converse vytvořila ve spolupráci s Miley Cyrus limitovanou kolekci Pride) a kdo využívá barevné pruhy jen jako ultra módní prvek.

Duhové akcenty najdeme například v aktuálních kolekcích Salvatore Ferragamo, Gucci nebo Tory Burch, také návrhářka Alberta Ferretti, která sklízí úspěch se svou kontinuální kolekcí svetrů Rainbow Week, připravila pár limitovaných pruhovaných kousků.

Duha ovládla i Instagramy módních ikon, z aktuálně trendujících značek, které zde prezentují, jmenujme za všechny All Things Mochi, Staud, Jessica K nebo Rixo London.

HOLA SAN MIGUEL! 🌈 • Dress from @allthingsmochi

Příspěvek sdílený JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules),Bře 27, 2018 v 9:00 PDT

Baví vás duhové trendy? Podívejte se do fotogalerie na výběr z aktuálních kolekcí.