Doma jako dáma: Nejkrásnější župánky a košilky od českých návrhářek

Oblečení na doma i na spaní zažívá v poslední době velký přerod. Z ryze soukromého oděvu se stává veřejným, ať skrze Zoom, anebo tím, že se stírají hranice mezi oblečením na spaní a na ven. Letošní situace navíc klade nové nároky na to, jak a v čem trávíme doma čas a jak se přitom cítíme. Z druhé strany zase návrháři čelí výzvě, jak se vypořádat s tím, že nyní jsme víc doma než venku třeba na večírcích. A vznikají nádherné kousky, ve kterých se můžete cítit rovnou jako královna. Podívejte se, které nám aktuálně učarovaly. 

MYAU

Za malou českou značkou MYAU stojí Assel Janischová, která se narodila v Kazachstánu, ale žije a tvoří ve Všenorech u Prahy. Doposud v jejích kolekcích převládaly šaty – z ryze přírodních materiálů a v minimalistickém nebo naopak velmi romantickém podání. Tento týden představila i malou kolekci domácích oděvů, ve které nehledejte obligátní tepláky, ale spíše pyžamo, košilku, župan nebo masku na spaní. Vše vyrobené z luxusní bavlny nejvyšší kvality, s ručně šitými paspulkami a v případě přání i s možností vyšití osobních iniciál.

K mání na www.myau.cz.

Myau, 6400 Kč, www.myau.cz

Myau, 4800 Kč, www.myau.cz

Županium

Jak název limitky napovídá, v kolekci Županium najdete skvostné župánky z lesklé bavlny, které jsou výsledkem spolupráce návrhářky Josefiny Bakošové a designérky Veroniky Velčovské Jirouškové. Ty dvě spolu v minulosti sdílely ateliér, kde objevily společnou lásku ke květinám. Dezén látky je tedy inspirován ženou, květinou, vůní a něhou, střih pak japonským kimonem, kterému nechybí pásek ani kapsy. Původní ideou přitom byly šaty, nakonec je tu však župánek, ve kterém se budete cítit neméně žensky.

K mání na www.harddecore.cz.

Župan, Županium, 6400 Kč, prodává Harddecore.cz

Župan, Županium, 6400 Kč, prodává Harddecore.cz

Leisure Capsule by Zuzana Kubíčková

Známá návrhářka Zuzka Kubíčková tvoří krásné oděvy nejen na míru, ale zpřístupňuje je i skrze svoji neustále se rozvíjející linii Pop. V té nyní představila kolekci limitku negližé nazvanou Leisure Capsule. Ta jednak navazuje na předchozí kolekci saténových pyžam a jednak se prolíná s kolekcí malých černých šatů. Abychom to zjednodušili, v Leisure Capsule najdete delikátní kousky ze sametu, luxusní krajky, tylu a hedvábí. Jsou neskutečně svůdné, ale současně si zachovávají dekorum a prostor pro fantazii, co s načatým večerem.

K mání na www.popbyzk.com nebo v showroomu na adrese Mánesova 84, Praha 2.

Leisure Capsule by Zuzana Kubíčková

Leisure Capsule by Zuzana Kubíčková