Vyrobeno v Česku: Kde pořídit originální a kvalitní dárky pro celou rodinu?

1 min čtení

1 min čtení

Proč nakupovat dárky na zahraničních e-shopech, když společně s překvapením můžete svým nejbližším darovat také kus pravé české tvořivosti? U lokálních návrhářů a značek najdete kvalitní módu, kosmetiku, parfémy i originální bytové doplňky, které budou dělat radost po mnoho dalších let.

Podporovat českou tvorbu rozhodně není na škodu po celý rok. Pokud jste ale místní scénu dosud nestihli moc poznat, proč s tím nezačít právě o Vánocích? Poslední tři roky byly pro české tvůrce dost náročné, ale ani to je nezastavilo v jejich kreativitě. Je proto radost sledovat, jak se neustále objevují nové lokální projekty, které většinou s naprostým přehledem kvalitou i designem předčí produkty od velkých světových značek.

TIP NA VIDEO: Jak správně zabalit tvrdý dárek?

Radost tak můžete svým blízkým udělat nejen českou módou (doporučujeme třeba nové doplňky od Zuzany Kubíčkové, sametové šaty od weconcept či zábavné ponožky od Terezy Rosalie Kladošové), ale také kvalitní kosmetikou a vůněmi. Za zmínku stojí niche parfémy Kintsugi nebo značka Oraculum.

Milovníci šperků zase budou okouzleni novými pečetními prsteny od Elišky Lhotské, případně perlovými náhrdelníky a prsteny od Silk & Stones a Still Life. A pokud si vaši blízcí potrpí na lokální design, představte jim značku lehce dekadentních svíček a svícnů Apis Candela, kultovní hrníčky Bisqit či brand MindSet, jejichž talíře už jste rozhodně zahlédli na nejednom instagramovém účtu.