Vyrobeno v Česku: 30 originálních a kvalitních dárků pro celou rodinu

Proč nakupovat dárky na zahraničních e-shopech, když společně s překvapením můžete svým nejbližším darovat také kus pravé české tvořivosti? U lokálních návrhářů a značek najdete kvalitní módu, kosmetiku, parfémy a třeba i originální bytové doplňky, které budou dělat radost po mnoho dalších let.

Podporovat českou tvorbu rozhodně není na škodu po celý rok. Pokud jste ovšem místní scénu dosud moc neznali, proč s tím nezačít právě teď o Vánocích? Poslední dva pandemické roky byly pro české tvůrce dost náročné, ale ani to je nezastavilo v jejich kreativitě. Je proto radost sledovat, jak se neustále objevují nové lokální projekty, které většinou s naprostým přehledem předčí kvalitou i designem produkty od velkých světových značek.

TIP NA VIDEO: Jak správně zabalit tvrdý dárek? Ukážeme vám to!

Radost tak můžete svým blízkým udělat nejen českou módou (doporučujeme například aktuální hit – značku mikin a tepláků Virulent a nejspíš úplně všechny kolekce od talentové Terezy Rosalie Kladošové), ale třeba také kosmetikou. Za zmínku rozhodně stojí nová česká značka přírodní kosmetiky Poetiko nebo třeba nový hráč na poli unisexových niche parfémů KINTSUGI. Milovníci ginů by zase rozhodně měli vyzkoušet ty od české palírny Little Urban Distillery, která v minulosti spolupracovala i s legendárním brněnským barem Super Panda Circus. A pokud si vaši blízcí potrpí na lokální design, představte jim snové aromalampy Aithér od 27ASCENT.

30 tipů na designové české dárky najdete ve fotogalerii: