Hlavně bez Santy: Vkusná vánoční přání, kterými potěšíte své blízké

1 min čtení

1 min čtení

Jedním z nedoceněných adventních zvyků je bezesporu posílání přání. Působí trochu staromilsky, současně ale funguje jako objetí na dálku a jasný důkaz, že vám na druhých záleží. Kde letos koupíte ta nejkrásnější?

Tradice posílání vánočních přání rozhodně není žádnou samozřejmostí. Dřívější zvyk v posledních dvaceti letech vytlačila pružnější on-line komunikace. Na posílání smsek a messenger zpráv samozřejmě není nic špatného, ale přiznejme si, že určité kouzlo tomu chybí. Najít ve schránce opravdové papírové přání je totiž stejně příjemné, jako když v rádiu zahrají vaši oblíbenou písničku. Je to nečekaná radost, malý dárek, který ale prozrazuje, že někdo pro vás vynaložil trochu větší úsilí. Navíc si ho můžete doma vystavit.

TIP NA VIDEO: Jak zajímavě zabalit měkký a neforemný dárek?

Vánoční přání můžete samozřejmě běžně koupit třeba v knihkupectví, nicméně ta nejhezčí spíše seženete u malých českých značek, které se zaměřují na autorský papírenský sortiment. Oceníte je obzvlášť tehdy, pokud máte slabost pro tradiční české Vánoce bez Santy Clause nebo pokud vám záleží na tom, aby i vánoční přání bylo vkusné. Drobnou nevýhodou je, že je koupíte pouze on-line (anebo v rámci moderních vánočních tržišť, jako je třeba Lemarket). Na těch, která jsme pro vás objevili letos, nechybí motivy tradičních adventních zvyků, zimních procházek, setkávání s rodinou nebo zvířat, která si spojujeme s lesem – tedy až na vánočního pásovce, který je samozřejmě odkazem na jednu z epizod seriálu Přátelé.