Celebrity se zamilovaly do šatů, které navrhuje žena Nicka Cavea. Kde seženete podobné?

Nosí je Alexa Chung, Keira Knightley, Sienna Miller a naposledy si je do talk show vzala i Jennifer Aniston. Přitom mají skoro vždycky stejný střih, podle nějž je bezpečně rozeznáte. Řeč je o šatech značky The Vampire's Wife, za níž stojí Susie Cave, manželka hudebníka Nicka Cavea. 

Gotická estetika, viktoriánská zdobnost a romantika se silnou příchutí dekadence– to jsou základní ingredience britské módní značky The Vampire's Wife, do které se jedna po druhé zamilovávají celebrity a známé módní ikony a které se objevují nejen na červeném koberci, ale i na královských svatbách.

Jejím pilířem jsou šaty, které lehce variují svůj střih. Zpravidla mají cudný výstřih ke krku, lehounce nabrané rukávy se zvonovým kanýrkem na konci a délku ke kotníkům, kterou opět zakončuje kanýr. Vintage střihy se však setkávají s naprosto současnými a módními materiály, jako jsou samet nebo lamé, a s výraznými barvami i osobitými potisky. Tyto šaty v sobě mají vše, co žena potřebuje: sílu, ženskost, nezávislost i kapku rockové rebelie.

Mimochodem, Susie Cave svou módní značku založila jen krátce předtím, než celou rodinu postihla tragédie – její a Nickův patnáctiletý syn Arthur se po experimentování s LSD zřítil ze skály a zemřel. Přesto to nevzdala a dnes ji, kromě druhého syna, dvojčete Earla, a manželství s Nickem, pohání i čím dál úspěšnější brand. V poslední době k šatům přidala i kabelky, trička s cool vampírským potiskem nebo šperky, které jsou inspirovány hudebními texty Nicka Cavea.

Ve fotogalerii najdete šaty The Vampire's Wife i dostupnější kousky v podobném střihu a stylu.