Bokové šusťáky: Beznadějně vyprodaný hit léta nás vrací hluboko do minulosti

1 min čtení

1 min čtení

Aktuálně kralující móda Y2K nás vrací do minulosti, nejen co se týče střihů, ale i materiálů, na které jsme zanevřeli. Ve sportovní módě má však polyester stále své uplatnění – a právě odtud vyvěrá i žhavý trend léta 2022: bokové šusťáky.

Šusťákové kalhoty si mnozí z nás jistě vybaví v jejich nejryzejší devadesátkové podobě – ještě v duchu barevné estetiky předchozí dekády sešité z několika různých kusů křiklavé látky a ideálně v soupravě s bundou. Tento dobový hit se rychle a nadlouho přejedl, nicméně to automaticky neznamená, že jsou šusťáky zhmotněním módního nevkusu. Letošní trendy modely se spíše než první polovinou devadesátek inspirují jejich koncem, kdy vládly volné střihy kalhot v kombinaci s těsnými topy a odhalenými bříšky.

TIP NA VIDEO: 5 způsobů, jak si v létě uvázat šátek

Úspěšnou cestu do roku 2022 vyšlapaly šusťákům stylově podobné cargo kalhoty, od nichž si berou střih i s kapsami, popřípadě tepláky s elastickým pasem. I když je na trh uvedla i Balenciaga, letním trendem se staly zejména díky dostupné značce Motel Rocks, jejíž modely se během července několikrát vyprodaly (nyní jsou opět k mání v mnoha barvách) – dílem bezesporu i proto, že si je oblíbila Hailey Bieber. S luxusní saténovou verzí slaví úspěch také milánský brand KhrisJoy, který se jinak specializuje na lyžařské úbory.

V jedné věci si ale přece jen šusťáky ponechávají kontroverzní punc – je otázkou, jak dlouhou bude mít tento trend životnost: má smysl se pro chvilku módní slávy vracet k polyesteru, který navíc v horku není nejpříjemnějším materiálem?

Loading
Loading
Loading
Loading