Chytrá horákyně dobývá pláže: Sexy háčkované kousky střídají kaftany

1 min čtení

1 min čtení

Když chytrá horákyně dostala v pohádce od ješitného krále úkol, aby za ním přijela oblečená–neoblečená, vyřešila to tak, že se zahalila do rybářské sítě. Letošní trend háčkovaných outfitů působí velmi podobně – zdánlivě můžete být zcela zahalená, současně však odhalíte více než pod klasickým kaftanem.

Zatímco v minulých letech byly plážovým must have kouskem zejména kaftanové šaty inspirované 70. léty, popřípadě pareo sukně, letošní nabídka je mnohem pestřejší. Oživením se staly ležérní komplety košil a šortek, které nacházejí uplatnění jako outfit na pláž i z toho důvodu, že jinam si v nich člověk zkrátka vyrazit netroufne – příliš se podobají pyžamům.

TIP NA VIDEO: 5 způsobů, jak se dá v létě nosit šátek.

Podobným případem jsou i háčkované šaty, sukně a topy, které určitým způsobem navazují na loňský trend odvážných prostřihů – přiléhavé siluety zůstávají, jen místo odhalených boků či břich prosvítá kůže rovnoměrně. Opět zdánlivě trend pro odvážnější, který ovšem na pláži či u bazénu působí zcela přirozeně.

Stejně jako kaftany i móda háčkovaného oblečení má kořeny v 70. letech, kdy se návrháři začali inspirovat stylem hippies a jejich svobodomyslnou image. Příliš se na tom nemění ani o padesát let později. Přiléhavé střihy šatů doprovázejí zvonové rukávy, sukně mohou mít třásně nebo záměrně působit dojmem, že jste si je uháčkovala sama. Letí přírodní odstíny, ale i barvy duhy.

Háčkovaná móda je v kurzu již delší čas, nicméně letos se stala viditelnější i díky několika virálním kouskům – jedním z nich je sukně plavkové značky Leslie Amon, která je navíc posetá krystaly, čímž tento styl posouvá blíže teatrální hravosti Y2K – a vy si v ní můžete připadat jako mořská panna. Stejně jako jiné kousky ji najdete ve fotogalerii.

Inspirace z Instagramu: Plážový styl à la chytrá horákyně

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading