Letní pyžamo na ven: Outfit, který ovládl letošní dovolené. Jak ho nosit?

2 min čtení

2 min čtení

Zdá se, že klasické plážové kaftany letos mohou zůstat ve skříni. Na jejich místo totiž nastupují košilové a šortkové sety, které tak trochu připomínají letní pyžama. A nosí se nejen k vodě přes plavky, ale klidně i na procházku do města – tedy pokud si troufnete.

Strávit celý den v pyžamu? Dříve možná známka přílišného bonvivánství, dnes módní trend, který se zdaleka neomezuje jen na domácí prostředí. Navíc ta pyžama nejsou vlastně pyžama, ale co-ord sety nejčastěji složené z oversize košil a krátkých šortek s elastickým pasem připomínajících boxerky. Outfit vypůjčený z pánské skříně se stal jedním z hitů letošního léta. Takřka bez rozdílů stylu se ho chopily módní influencerky, které ho nejčastěji prezentují jako nezbytnou výbavu na dovolenou, jež jí dodá ten správný lazy summer vibe. Jestli vás také láká, pravděpodobně si kladete následující otázku: Jak ho nosit, abyste v něm nevypadala jen jako v pyžamu?

TIP NA VIDEO: Souboj velikostí S vs. XL. Které kalhoty budou slušet plným tvarům?

V první řadě záleží na tom, jaký střih a vzor nebo barvu si vyberete. Už loni v létě byly populární oversize košile v živých odstínech růžové, oranžové či zelené, takže letos k nim vlastně jen přibyly šortky. Podobně to platí pro přírodní odstíny hnědé či pastelově žluté. Košili můžete nechat zapnutou jen na prostřední knoflíky tak, jak je vám pohodlné, popřípadě ji v pase uvázat na uzel a k tomu vyhrnout rukávy – v tomto případě už se outfit nebude tak lišit třeba od overalu s krátkými nohavicemi.

Letošním hitem jsou však i sety s jemným proužkem nebo v modrém odstínu pánských košil, které skutečně evokují oděv na spaní. Pocit nepatřičnosti můžete rozptýlit kontrastním stylingem – botami na podpatku a elegantní kabelkou přes rameno. Nejvíc ale tento komplet stejně využijete místo zmíněného plážového kaftanu – košili pak můžete nechat zcela rozepnutou. Po koupání si v něm zase dopřejte odpolední siestu na terase. Ostatně, tento oděv ve stylu chytré horákyně je pro to jako stvořený – tak trochu na doma, tak trochu na ven.

Loading
Loading
Loading
Loading