Bílé džíny slaví comeback! S čím je nosit letos v létě?

Bílé džíny se po delší pauze opět probojovaly mezi základní kousky šatníku. Tedy takové, díky nimž můžete vytvořit řadu zajímavých outfitů. S čím je nosit, aby to vypadalo současně?

Že bílé džíny slaví comeback bylo znát už na podzim, kdy se ve zvýšené míře začaly objevovat na instagramových účtech módních influencerek – nejčastěji v kombinaci s béžovým kabátem, což dohromady vypadá překvapivě dobře (a draze). Jenže kdo by se chtěl v listopadu trápit se zacákanými nohavicemi? Bylo tedy jasné, že čas bílých džín teprve přijde. A je to tu, nejdřív ale malý pohled do historie.

Bílé džíny jsou z hlediska trendů docela kontroverzním kouskem. Z dnešního pohledu byly totiž naposledy cool někdy v sedmdesátkách, kdy je s bílou košilí nebo krajkovým bolerkem nosila Jane Birkin. V polovině osmdesátých let se objevovaly v podobě s mrkvovými nohavicemi, vysokým pasem, roztrhané a ideálně v kombinaci s bílou „džískou“.

V devadesátkách zhmotňovaly bílé džíny představu nudné ležérní elegance a spořádaného života smetánky. Jejich ikonou se tehdy stala herečka Liz Hurley, která navzdory tomu, jestli jsou IN, nebo OUT, v nich vyrážela z domu takřka denně. Byl to její způsob, jak zůstat elegantní i bez červeného koberce, kterému tehdy kralovala.

Kolem roku 2000 se bílé džíny staly součástí disco looku, který reprezentovaly popové hvězdy Jennifer Lopez a Britney Spears. Byla to éra nízkých bokovek a přiléhavých „topíků“. A samozřejmě Liz Hurley.

Kdo by se chtěl dnes tomuto outfitu vysmívat, možná bude překvapen, že ve skutečnosti už není čemu. Právě díky inspiraci (a poučení) z různých dekád se nyní bílé džíny vracejí v mnohem sofistikovanější podobě. Spoléhají na ně jak vyznavačky minimalistických šatníků, bohémských devadesátek, tak i ikony francouzského módního stylu.

S čím letos v létě nosit bílé džíny? Podívejte se na inspiraci z Instagramu!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Back home ✨ @jbrandjeans #sustainable dream jeans #ads

Příspěvek sdílený Adenorah (@annelauremais),Kvě 22, 2019 v 1:31 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Spring summer with @mango 🏺 #MangoCommitted #ad

Příspěvek sdílený Christie Tyler (@nycbambi),Kvě 16, 2019 v 10:39 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Casual chic!

Příspěvek sdílený Grece Ghanem (@greceghanem),Čec 9, 2018 v 1:32 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🕊 white for spring

Příspěvek sdílený Solene ソレン (@solenelara),Čen 3, 2019 v 9:08 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Toes are out. With my @leoetviolette bag 💼

Příspěvek sdílel uživatel @ louvills,Bře 27, 2019 v 9:11 PDT