Basic i trendy: Nejkrásnější kašmírové svetry z aktuálních kolekcí

Čas kašmírových svetrů je opět tu a my vám prozradíme, kde seženete ty nejkrásnější. 

Kašmírové svetry jsou od nepaměti brány jako pevný bod zimního šatníku. Luxus, do kterého se ale vyplatí investovat. Minimalismus, který vám vydrží navěky, pokud se o něj dobře staráte. Nikdy jsme je nevnímali jako žhavý trend, však také zpravidla mívají jednoduchý základní střih (buď véčko, rolák, nebo kulatý výstřih) a nejčastěji se v kolekcích objevují v základních barvách. Nic výstředního, nic řvavého, zkrátka spolehlivá součástka vyrovnaného a dospělého šatníku. A nutno říct, že navzdory tomu, co se dočtete dále, tohle platí stále.

Od loňského roku však kašmír zažívá malý módní přerod. Příběh o Katie Holmes a jejím mávání na taxík v kardiganu a podprsence z kašmíru znáte. Však jsme vám ho tady také vyprávěli několikrát. Pro připomenutí, Katie měla na sobě newyorskou značku Khaite, kterou tahle jedna série paparazzi fotek vystřelila mezi velké módní hráče, alespoň co se týče vlivu na trendy.

Sety pletených kardiganů a braletek rázem zaplavily i řetězce s rychlou módou a dodnes se jen můžeme divit, jak skvělé měl tento trend načasování, že se trefil rovnou do období karantény a nuceného pobytu doma. Zájem o pohodlné pletené „hygge“ oděvy obecně vzrostl a pleteniny se staly i jedním z hlavních materiálů sezony podzim/zima 2020/2021.

Designeři si začali více hrát se střihy, což se dotklo i kašmírových svetrů. Ty tak najednou přestávají být usedlé a začínají do sebe vstřebávat i velmi aktuální prvky, jako jsou sedmdesátkové žebrování, copánkový vzor, sexy prostřihy, polo límečky či různé retro nápisy a pruhy. Kašmír se ale veze i na další „módní vlně“ a tou je recyklace. Čím dál častěji se tak můžete setkat se svetry, které jsou částečně či zcela vyrobeny z recyklovaného kašmíru (takové nabízí třeba značky Everlane, Reformation, ale už i některé řetězce).

Nejkrásnější svetry ze 100% kašmíru najdete ve fotogalerii.