Až vás omrzí džíny: 20 nejlepších denimových sukní z aktuálních kolekcí

Je věčná a vděčná. Možná už ji máte doma ve více variantách a možná se necháte zlákat i letos. Džínová sukně dostává podobně jako jiné denimové kousky v jarních trendech velký prostor. Jaký střih a styl zvolíte vy?

První rozmach zažily džínové sukně teprve v 70. letech a právě tahle dekáda na nich natrvalo zanechala svůj otisk. Tehdy si je zamilovaly především příslušnice hnutí hippies, které jednoduše přešívaly svoje staré džíny – odtud pochází i trend patchwork, který je i letos velmi populární.

Džínové sukně, i ty nepřešité, pak automaticky přejímaly veškeré prvky, které byly známé i z kalhot – knoflíky, zipy, poutka na pásek... dokonce i náznak rozdělení na nohavice, který se projevil tehdy tolik populárními knoflíky vpředu. V polovině 70. let byla populární elegantní midi délka, sukně se začaly zkracovat až později, v osmdesátkách, kdy také převládl pouzdrový střih, zakončený různým třepením či asymetrií. Devadesátky si pak jen pohrávaly s odstínem denimu, zatímco nové milénium přineslo miniaturní bokovky (ale ty nás naštěstí nemusí zajímat).

Letos letí spíše ty sedmdesátky (s barevnou příměsí devadesátek). To jest delší áčkové sukně s frontálním propínáním nebo pouzdrové s předními rozparky nebo klíny. Velký comeback zažívají minisukně, což se dotkne i džínových. I u nich se setkáte s předními knoflíky, letí ale i „nudná“ klasika, jakou je středně modrá pouzdrovka do půli stehen, jakou ve filmu Erin Brockowich nosila Julia Roberts.

Fotogalerie: 20 nejlepších džínových sukní z aktuálních kolekcí

Podívejte se také na video o historii a současnosti džín!