Denim nejsou jen džíny. Tyhle kousky budou trendy ještě víc!

V posledních padesáti letech asi neproběhla sezóna, ve které by nějakou roli nehrály džíny – ať jako mainstreamový módní trend nebo přinejmenším jako spolehlivý základ šatníku. Letošní jaro bude patřit k těm, které budou opět hodně modré. Denim přebírá vládu a stává se klíčovým materiálem, který vybízí ke kreativitě. 

Jestli jste měli pocit, že devadesátky už se na aktuálních trendech vyřádily dost, pak vás musíme vyvést z omylu. Ano, měli jsme tu mom džíny ve stylu Brendy z Beverly Hills i roztrhané grunge nohavice, letos si ale tuhle estetiku užijeme ještě o trochu víc. Kromě dlouhých bootcut džín se totiž vracejí i takové hity jako denimové vesty a oversize košile nebo kalhoty s laclem. Na syrové devadesátky současně navazuje móda počátků milénia, kdy pro změnu letěly košilové džínové šaty, korzetové topy a saka anebo také denimový patchwork (v této souvislosti si jistě každý vybaví legendární Grammy outfit Justina a Britney).

Loading
Loading
Loading

U denimu zkrátka letos platí, že víc je víc. Nosí se double, ale klidně i triple denim (více džínových kousků naráz) a významnou roli hraje i módní nadsázka. I klasické kousky jako džíny nebo tucker bundy dostávají novou podobu třeba v podobě potisků nebo experimentálních střihů, a to i pod vlivem různých designérských kolaborací, jako jsou třeba aktuálně Lee x H&M nebo Levi’s x Ganni.

Nejzajímavější denimové kousky z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii.