8 cool vzorů, které letos nahradí obligátní puntíky a kytičky

10. ledna 2021 • 06:00
 • 8 cool vzorů, které letos nahradí obligátní puntíky a kytičky

  Letos se odkloníme od oblíbených nadčasových vzorů a zažijeme poněkud psychedelickou jízdu. A to i doslova!

  70s & 80s disco

  Ani letos se nevyhneme inspiraci 70. a 80. léty. Čekají nás neonová loga v graffiti podání (Chanel) i vzory připomínající někdejší práce „prince potisku“, italského návrháře Emilia Pucci. Ty se vyznačují motivem psychedelických vírů, tvořených ohraničenými barevnými plochami, a právě takové byly k vidění na přehlídce Acne Studios či u Rafa Simonse. 

  Chanel Chanel Autor: Profimedia.cz
  Acne Studio Acne Studio Autor: Profimedia.cz

  Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

 • Barevné pruhy

  Jeden z nejoblíbenějších vzorů moderní historie bude mít letos poněkud bohémský či etno nádech. Zapomeňte na klasickou bretaňskou variantu a nechte se svést folklórní krásou různě barevných proužků, které zejména ve spojení se hrubým lnem nebo háčkovanou krajkou evokují (ne)dokonalou ruční práci. 

  Dior Dior Autor: Profimedia.cz
  Gabriela Hearst Gabriela Hearst Autor: Profimedia.cz

 • Šachovnice

  Milovnice seriálu Dámský gambit si letos mohou užít jeho dozvuky v podobě módního šachovnicového vzoru. A i když návrháři čerpají svou inspiraci i odjinud (třeba Virginie Viard do kolekce Chanel zapracovala motiv šachovnicové podlahy na zámku Chenonceau), termín sicilská obrana v podání dua Dolce a Gabbana získává zcela nový význam!

  Dolce Gabbana Dolce Gabbana Autor: Profimedia.cz
  Marilyng Marilyng Autor: Profimedia.cz

 • Batika

  O slovo se i letos přihlásí batika, kterou jsme si v posledních letech spojovaly hlavně s uvolněným kalifornským stylem a kterou podpořil i zájem o cokoli, co působí jako vintage. Letos na sebe však bere sofistikovanější podobu, jelikož na přehlídkách působil batikovaný potisk jako umělecké dílo, které si těžko vyrobíte doma v koupelně. 

  Dior Dior Autor: Profimedia.cz
  Sportmax Sportmax Autor: Profimedia.cz

 • Grafický patchwork

  Řada vzorů na přehlídkách připomínala moderní abstraktní obrazy, které bývají pro tvůrce látek častou inspirací. Výrazné, avšak nahodilé geometrické motivy evokují na jednu stranu různě sešité zbytky látek (patchwork), na druhou z nich bylo možné vyčíst oblíbené motivy jednoho z největších umělců abstraktní malby, Vasilije Kandinského. 

  Louis Vuitton Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz
  Maryling Maryling Autor: Profimedia.cz

 • Ezo devadesátky

  Devadesátky se do letošní módy otisknou štíhlými a splývavými siluetami ve spojení s pružnými či transparentními materiály. Tento styl se přitom může ubírat dvěma směry – buď minimalistickým, anebo poněkud barevnějším, který evokuje tehdejší fascinaci duchovnem a východními kulturami (a to až na samou hranici kýče).

  Burberry Burberry Autor: Profimedia.cz
  Acne Studio Acne Studio Autor: Profimedia.cz

 • Klasický leopard

  Stýskalo se vám po něm? Klasický leopardí vzor měl loni malý výpadek, letos už ale zase nabírá dech a paradoxně patří ke konzervativním vzorům, které vedle proužků a puntíků aspirují na zařazení do síně slávy. Ani styling leoparda nikterak nekrotil a nechal vyniknout jeho divokou krásu, jíž podtrhoval i drobný akcent červené. 

  Victoria Beckham Victoria Beckham Autor: Profimedia.cz
  Paco Rabanne Paco Rabanne Autor: Profimedia.cz

 • Auta

  Perličkou na závěr je potisk autíček, které ovšem rozeznáte jen na bližší vzdálenost – z dálky připomínají zajímavý abstraktní vzor. Proč by nás měl zajímat? Protože když udává trendy Bottega Veneta, tak to má váhu a dosah. Podobný motiv byl navíc k vidění u zajímavé pařížské značky Dice Kayek.

  Bottega Veneta Bottega Veneta Autor: Profimedia.cz
  Dice Kayek Dice Kayek Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy