30 nejkrásnějších puntíkatých šatů: Inspirujte se Pretty Woman, Dianou i Kate

23. července 2018 • 06:00
Caroline Issa na londýnském fashion weeku • Foto: Profimedia.cz

Puntíkaté šaty dohánějí v popularitě ty s květinovým vzorem. Jsou nadčasové, elegantní a současně v sobě mají jakousi retro hravost. Letos se jich ve všech kolekcích vyrojilo opravdu hodně. Podívejte se, jaké jsme pro vás vybraly. 

Kromě klasiky ve stylu bílých puntíků na černém nebo tmavě modrém podkladu letos dostávají prostor i výraznější barvy jako červená, zelená nebo hnědá. Zejména ta evokuje legendární šaty z filmu Pretty Woman – ty, které si Vivian v podání Julie Roberts oblékla na dostihové závody. 

Legendární hnědé puntíkaté šaty ve filmu Pretty Woman Legendární hnědé puntíkaté šaty ve filmu Pretty Woman Autor: Profimedia.cz

Už druhým rokem se návrháři inspirují stylem princezny Diany. Černé puntíky na bílém podkladu představily na přehlídkách značky Balenciaga, Carolina Herrera, Dior, Blumarine a řada dalších. 

Puntíkaté šaty a plochý klobouk – tento outfit princezny Diany inspiruje i současné návrháře Puntíkaté šaty a plochý klobouk – tento outfit princezny Diany inspiruje i současné návrháře Autor: Profimedia.cz

Zatímco Diana zazářila v tomto modelu s menšími puntíky, my máme stále v paměti puntíkaté šaty Dolce & Gabbana, které oblékla vévodkyně Kate minulý rok na Wimbledon. Na puntíky vsadila i letos, tentokrát modelem od své oblíbenkyně Jenny Packham. 

Vévodkyně Kate v šatech Dolce Gabbana Vévodkyně Kate v šatech Dolce Gabbana Autor: Profimedia.cz

A velkou klasikou jsou samozřejmě také bílé puntíky na černém podkladu. Karolína Kurková takto zazářila v šatech britské značky Rixo London, která se momentálně těší přízni řady instagramových módních ikon. Najdete je ve fotogalerii.

Karolína Kurková s manželem Karolína Kurková s manželem Autor: Profimedia.cz

Podívejte se do fotogalerie, jaké puntíkaté šaty z aktuálních kolekcí jsme pro vás vybraly.

Fotogalerie

31 fotografií


Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy