Trendy tenisky, do kterých se letos zamilujete

Tenisky. Jeden z největších trendů posledních let, který přerostl ve velkou lásku a naprosto samozřejmou součást našich botníků. Potřebujeme je všichni a potřebujeme jich víc. Tenisky totiž z tělocvičen a posiloven pronikly na přehlídková mola i večírky a nasávají do sebe všechny aktuální trendy. My jsme pro letošní jaro vybrali následující čtyři.

S výšivkou

Trend výšivek spustil ve velkém v roce 2016 módní dům Gucci, který se nebál ozvláštnit svůj stěžejní model tenisek Ace s typickým zeleno-červeným pruhem navíc i ozdobnými výšivkami. Od té doby výšivky milujeme, letos navíc i v kombinaci s motivem různých graffiti prvků.

Tenisky s výšivkou, Deichmann, 699 Kč

Prodyšné

Trend prodyšných tenisek prosadily sportovní značky Nike a Adidas stejně jako módní dům Balenciaga, který přinesl cool ponožkovou verzi. Tenisky, které vypadají jako nejlehčí boty na běhání, tak nyní můžete nosit klidně i do práce nebo ještě lépe na pochůzky do města. Na noze je ani neucítíte.

Tenisky Linda, Gant, 2999 Kč

Pastelové

Pastelové barvy jsou obecně letošním trendem číslo jedna, tenisky nevyjímaje. Nosí se millennial pink, baby blue, levandulová, mentolová i lososová. Kdybyste si letos měla pořídit jen jedny tenisky, pak určitě vsaďte na pastelový odstín a retro gumovou podrážku.

Tenisky Soft 8, ECCO, 3499 Kč

Bez paty

Boty bez paty jsou už několik sezon hitem a po vlně různých pantoflí či muletek se spojily i s teniskami. Výsledek? Větší pohodlí, více ležérnosti, noha může i v létě „dýchat“ a prsty jsou přitom chráněné. A celkově to vypadá cool, jako kdybyste své tenisky rebelsky sešlápla (což ostatně můžete udělat také).

Slip-on tenisky, Gant, 2799 Kč