Široké kalhoty: Vyměňte je za džíny, uvidíte, co dokážou s postavou

Široké kalhoty jsou už několik let trendem, ne každá z nás si na ně ale troufá. Přitom působí pohodlně, elegantně a ještě dokážou divy s postavou. 

Kalhoty se širokými nohavicemi vzbuzují rozporuplné pocity. Navenek působí pohodlně a dodávají člověku dokonalý mix ležérnosti a elegance. Jsou zkrátka tím, čím byl před pěti lety blejzr v kombinaci s džínami. K tomu ale navíc dokážou krásně opticky prodloužit a zeštíhlit postavu.

Na druhou stranu střihy s vysokým pasem a ultradlouhými nohavicemi skýtají i jisté nepohodlí, ať už při sezení nebo chůzi po ulici, jak dokazuje i vtipný komentář editorky magazínu CostumeJeanette Friis Madsen v následujícím příspěvku. „Tyhle kalhoty už nikdy nebudou čisté.“

My trousers will never get clean again 🔮 Foto @thestylestalkercom

Příspěvek sdílený Jeanette Friis Madsen (@_jeanettemadsen_),Úno 8, 2018 v 8:07 PST

Právě Jeanette je velkou milovnicí širokých kalhot a její outfity zdobí nejednu nástěnku na Pinterestu. Dánská módní ikona si libuje ve výrazných barvách a vzorech i v jejich kombinacích. Je chodícím důkazem, že široké kalhoty jsou pro letošní rok stále HOT.

Další je Victoria Beckham, pro níž jsou černé kalhoty s širokými nohavicemi už několik let spolehlivým základem jejího pánského stylu.

A že jsou široké kalhoty très chic dokazuje i zástupkyně francouzských ikon, Caroline de Maigret.

Kromě klasické černé či námořnické modré letí letos především výrazné barvy –oranžová, pastelově žlutá, zelená. Vedle toho jsou samozřejmě stále populární kostky a svislé pruhy. Ozvláštněním širokých kalhot můžou být také vázačka v pase, kontrastní prošívání nebo ohrnuté nohavice.

A určitě se můžete podívat i po modelech s nižším pasem, pokud máte pocit, že by vás škrtily, nebo se zkrácenými nohavicemi, jestli nerada nosíte podpatky.

Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí.